مسابقات دو و میدانی لیگ الماس- پرتاب نیزه

7 ویدیو

مدت دوره: 0 ساعت و 29 دقیقه

مسابقات دو و میدانی لیگ الماس 2014-پرتاب نیزه 1

00:04:41

رایگان

مسابقات دو و میدانی لیگ الماس 2014-پرتاب نیزه 1

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

مسابقات دو و میدانی 2016- پرتاب دیسک

مسابقات دو و میدانی 2016- پرتاب دیسک

تعداد ویدئو: 6

در دوره ویدیویی «مسابقات دو و میدانی 2016 - پرتاب دیسک» با ما همراه باشید. مسابقات پرتاب دیسک بازی‌های المپیک تابستانی 2016 ریو، 12 تا 13 آگوست 2016 در ورزشگاه المپیک ژائو هاولانژ "Joao Havelange" ریودو ژانیرو برزیل برگزار شد. در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها هر ورزشکار مجاز است 3 پرتاب را انجام دهد. شرکت کننده‌ای که بیشتر از حد نصاب پرتاب کند با موفقیت به دور نهایی صعود خواهد کرد. اگر کمتر از 12 ورزشکار موفق شوند بیشتر از حد نصاب پرتاب کنند، 12 نفر بر اساس پرتاب انجام شده انتخاب می‌شوند. در دور نهایی، هر یک از فینالیست‌ها می‌توانند 3 پرتاب را انجام دهند و 8 ورزشکار برتر مجاز خواهند بود 3 پرتاب دیگر را تکرار کنند. رابرت هارتینگ "Robert Harting" قهرمان سرشناس آلمانی و عنوان‌دار المپیک 2012 لندن، با انگیزه‌ بالایی به این دوره از رقابت‌ها راه یافته بود. هرچند آسیب دیدگی در فصل 2015 او را تحت تاثیر قرار داده بود، و همین امر باعث شد او قبل از رقابت اصلی (مرحله Qualification) در رتبه 15ام قرار گیرد. از طرفی برادرش کریستوف هارتینگ "Christoph Harting" رتبه 3ام را به خود اختصاص داده بود، در حالی‌که پیوتر مالاچوفسکی "Piotr Małachowski" قهرمان جهان سال 2015، با قرار گرفتن در رتبه اول تمامی نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرد. در مرحله نهایی (3 پرتاب اول)، مالاچوفسکی لهستانی 3 بار متوالی بیش از 67 متر را پرتاب کرد در حالی‌که کریستوف هارتینگ و دنیل جاسینسکی (در دوم و سوم) بیش از 66 متر پرتاب را کردند. در دور آخر (سه پرتاب دوم)، شرکت کنندگان به رقابت ادامه دادند که در این بین مارتین کوپر "Martin Kupper" از جمهوری استونی، با دو خطا و ثبت پرتاب 66.58 متر از قرار گرفتن در3ام جای ماند. فینالیست آلمانی دنیل جاسینسکی بلافاصله با پرتاب 67.05 متر بهترین پاسخ را داد تا خودش را به سمت رتبه دوم حرکت دهد. در نهایت، کریستوف هارتینگ آلمانی با ثبت پرتاب 68.37 متر قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به خود اختصاص داد. پیوتر مالاچوفسکی قهرمان ارزنده لهستانی، با ثبت پرتاب 67.55 متر به مقام دوم دست یافت و دنیل جاسینسکی از کشور آلمان، با ثبت پرتاب 67.05 متر در جایگاه سوم قرار گرفت. رکورد جهانی پرتاب دیسک مردان از 6 ژوئن 1986 تاکنون (2017)، متعلق به یورگن شولْتِ "Jürgen Schult" مشهور با ثبت پرتاب 74.08 متر است. این قهرمان پیشین و ارزنده 11 می 1960 در مکلنبورگ فور‌پومرن آلمان به دنیا آمد. ویرجیلیوس آلکنا "Virgilijus Alekna" قهرمان پیشین و مشهور دنیا، 13 فوریه 1972 در لیتوانی به دنیا آمد. وی از المپیک 2004 آتن تاکنون، رکورد المپیک پرتاب دیسک را در اختیار دارد. از شما علاقه‌مندان به ورزش دو و میدانی و قهرمانان شایسته آن دعوت می‌کنیم تماشای ویدیوهای این دوره مهیج را از دست ندهید.

مسابقات دو‌ و میدانی 2006- پرتاب نیزه

مسابقات دو‌ و میدانی 2006- پرتاب نیزه

تعداد ویدئو: 3

در دوره ویدیویی «مسابقات دو و میدانی 2006 - پرتاب نیزه» با رقابت‎های قهرمانی اروپا در این ماده همراه شما ورزش‌دوستان خواهیم بود. مسابقات دو و میدانی قهرمانی اروپا از سری رقابت‎های معتبر کشورهای اروپایی در حال حاضر هر دو سال یک بار تحت نظارت اتحادیه دو و میدانی اروپا برگزار می‎شود. نخستین دوره این رویداد در کشور ایتالیا و به میزبانی شهر تورین در سال 1934 برپا شد. در نوزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی اروپا، شهر گوتنبرگ سوئد به عنوان میزبان این رقابت‌ها انتخاب شد و شرکت کنندگان در ورزشگاه اولوی این شهر در ماده‌های مختلفی همچون دو 100 متر، دو 200 متر، پرش طول، پرتاب نیزه، پرتاب وزنه و... با یکدیگر به رقابت پرداختند. رشته پرتاب نیزه به عنوان یکی از شاخه‎های جذاب ورزش دو و میدانی، همواره ورزشکاران مطرح اروپایی را گردهم آورده و رقابت‎های حساسی را شامل می‎شود. با توجه به قوانین پرتاب نیزه هر ورزشکار باید نیزه را از محل تعیین شده پرتاب کند و پس از فرودآمدن آن با اجازه داور میدان از محوطه تعیین شده خارج گردد. علاوه بر این پرتاب باید فقط با یک دست و از قسمت بالایی شانه صورت گیرد. مسابقات پرتاب نیزه قهرمانی اروپا در سال 2006 با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف برای تعیین قهرمان این رشته برگزار شد و در فینال پس از سه پرتاب، 8 ورزشکار برتر مجوز دریافت سه فرصت دیگر را به دست آوردند. در پایان بازی‎ها و با ثبت نتایج، آندریاس تورکیدسن از نروژ با ثبت رکورد 88,78 متر به مدال طلای مسابقات دست یافت. در ادامه ترو پیتکاماکی و یان ژلزنی نیز به ترتیب با حد نصاب‎های 86,44 متر و 85,92 متر مدال‎های نقره و برنز این ماده را از آن خود کردند. در حال حاضر (2018) یان ژلزنی با ثبت رکورد 98,48 متر رکورددار پرتاب نیزه جهان می‌باشد. در ادامه با ما به تماشای مسابقات پرتاب نیزه از سری رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی اروپا در سال 2006 بنشینید.

مسابقات دو و میدانی 2016 - پرتاب وزنه

مسابقات دو و میدانی 2016 - پرتاب وزنه

تعداد ویدئو: 4

در دوره ویدیویی «مسابقات دو و میدانی 2016 - پرتاب وزنه» به رقابت‎های قهرمانی اروپا در این ماده می‎پردازیم. بیست و سومین دوره رقابت‎های دو و میدانی قهرمانی اروپا از تاریخ 6 تا 10 جولای سال 2016 به میزبانی شهر آمستردام برگزار شد. این نخستین بار بود که کشور هلند میزبانی این رویداد معتبر اروپایی را برعهده می‎گرفت. در این مسابقات به دلیل منتهی شدن به المپیک ریو در همان سال، دو رشته پیاده‌روی سرعت و دو ماراتن حذف شد و به جای آنها دو نیمه‌ماراتن جایگزین گردید. از دیگر شاخه‎های جذاب در این دور از رقابت‌ها می‎توان به رشته پرتاب وزنه اشاره کرد. در فینال این ماده در ابتدا ورزشکاران سه مرتبه اقدام به پرتاب کردند و پس از ثبت نتایج برطبق قوانین به هشت نفر برتر سه بار دیگر اجازه پرتاب داده شد که در پایان دیوید استورل آلمانی با پرتاب 21,31 متر به مدال طلای این مسابقات دست یافت. همچنین میشل هراتیک از کشور لهستان و تانکو آرنودوف از پرتغال به ترتیب با ثبت رکورد 21,19 متر و 20,59 متر در جایگاه دوم و سوم ایستادند. البته همچنان رندی بارنز، ورزشکار ایالات متحده آمریکا با پرتاب 23,12 متر از سال 1990 تاکنون رکورددار پرتاب وزنه جهان می‌باشد. در ادامه شما ورزش‌دوستان را به تماشای مسابقات پرتاب وزنه از سری رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی اروپا در سال 2016 دعوت می‌کنیم.

مسابقات دو و میدانی - پرتاب وزنه

مسابقات دو و میدانی - پرتاب وزنه

تعداد ویدئو: 10

در دوره ویدیویی «مسابقات دو و میدانی - پرتاب وزنه» به بررسی مسابقات بین المللی این رشته می‎پردازیم. مسابقات جهانی دو و میدانی از سری رقابت‎های معتبر این رشته مهیج هر دو سال یک بار زیر نظر فدراسیون بین‌المللی دو و میدانی برگزار می‎شود. تاریخچه این مسابقات به سال 1983 همزمان با برگزاری اولین دوره از آن در شهر هِلسینکی فنلاند باز بر می‎گردد. در این رویداد معتبر جهانی ورزشکاران در شاخه‎های ورزشی متعددی شرکت می‎کنند که از میان آنها می‎توان به دو 100 متر، دو 200 متر، دو ماراتن، پرتاب نیزه، پرتاب وزنه و پرتاب دیسک اشاره کرد. پانزدهمین دوره مسابقات جهانی دو و میدانی در سال 2015 از تاریخ 22 تا 30 آگوست در شهر پکن برگزار گردید. در ماده پرتاب وزنه ورزشکاران مطرحی از سراسر جهان حضور یافته و در چارچوب قوانین این ماده به رقابت با یکدیگر پرداختند. از جمله این قوانین باید از این موارد نام برد که هر ورزشکار باید وزنه را از حلقه تعیین شده پرتاب کند و تا زمان برخورد وزنه با زمین از محل تعیین شده خارج نشود. همچنین وزنه باید توسط یک دست و از روی شانه پرتاب شود و تماس پا و دیگر اعضای بدن ورزشکار با فضای بیرون حلقه ممنوع می‎باشد. در ادامه و در پایان رقابت‎های پرتاب وزنه، جو کواچ نماینده کشور آمریکا با حد نصاب 21,93 متر به مدال طلا دست یافت و دیوید اشتورل از آلمان و اودین ریچاردز از جامائیکا نیز به ترتیب با ثبت رکورد 21,74 و 21,69 متر در جایگاه دوم و سوم ایستادند. در ادامه از شما ورزش‌دوستان دعوت می‌کنیم با ما به تماشای مسابقات مهیج پرتاب وزنه بنشینید.