رقابت جوکوویچ و ماری 2017

5 ویدیو

مدت دوره: 0 ساعت و 21 دقیقه

رقابت نواک جوکوویچ و اندی ماری 2017-1

00:05:05

رایگان

رقابت نواک جوکوویچ و اندی ماری 2017-1

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

برترین امتیازات در مسابقات تنیس

برترین امتیازات در مسابقات تنیس

تعداد ویدئو: 20

در دوره ویدیویی «برترین امتیازات در مسابقات تنیس» با ما همراه باشید. با نگاهی به تاریخچه ورزش تنیس درمی‌یابیم که این رشته به عنوان یک ورزش راکتی و البته گران‌قیمت در ابتدا در بریتانیا و میان اشراف‌زادگان رایج بود و در آن زمان مسابقات این رشته با دستان خالی و پس از مدتی با دستکش انجام می‌شد. با گذشت زمان و در اواخر قرن نوزدهم در بیرمنگام انگلستان این ورزش شکل امروزی به خود گرفت و قوانین آن در دهه 1890 اندکی تغییر یافت. رقابت‌های تنیس در دو بخش مردان با نام مسابقات ATP و در بخش زنان با نام مسابقات WTA زیر نظر فدراسیون بین‌المللی تنیس "ITF" برگزار می‌گردد. از جمله رویدادهای معروف این رشته ورزشی می‌توان به گرند اسلم اشاره کرد که خود چهار رقابت بزرگ جهانی تنیس آزاد استرالیا، آزاد فرانسه، آزاد آمریکا و ویمبلدون را شامل می‌شود. این رویدادها در کنار رقابت‌های ATP World Tour 500 ،ATP World Tour Master 1000 ،ATP World Tour 250 ،Davids Cup و ATP finals مسابقات ATP World Tour را تشکیل می‌دهند. با برگزاری این رقابت‌ها تماشاگران شاهد لحظات جذاب و هیجان‌انگیزی از تلاش تنیس‌بازان برای کسب امتیاز هستند به ویژه اگر شرکت کنندگان از ستارگان مشهور این رشته ورزشی باشند. در این دوره سعی کرده‌ایم لحظات جذاب کسب برترین امتیازات در تورنمنت‌های مختلف توسط تنیس‌بازان به خصوص تنیسورهای مطرحی همچون نواک جوکوویچ، راجر فدرر و اندی ماری را برای شما عزیزان به نمایش بگذاریم. امیدواریم از تماشای این ویدیوها نهایت لذت را ببرید.

رقابت جوکوویچ و ماری 2017

رقابت جوکوویچ و ماری 2017

تعداد ویدئو: 5

در دوره ویدیویی «رقابت جوکوویچ و ماری2017» با ما به تماشای مسابقه جذاب میان این دو تنیسور مشهور بنشینید. در مسابقات آزاد قطر "Qatar ExxonMobil Open" سال 2017 که بخشی از سری رقابت‌های ATP World Tour 250 را در بر می‌گرفت، تنیس‌بازانی از سراسر دنیا برای رقابت با یکدیگر در دوحهِ قطر حضور یافتند. نواک جوکوویچ، که یکی از شرکت کنندگان در این رقابت‌ها بود هم‌اکنون (2019) عنوان تنیسور شماره یک جهان در مسابقات ATP را در اختیار دارد. وی که از 14 سالگی به طور رسمی در تورنمنت‌های مختلف تنیس حضور یافته، تاکنون توانسته است قهرمانی پانزده گرند اسلم، سه عنوان متوالی جام استرالیا و بسیاری عناوین دیگر را در لیست افتخارات خود ثبت نماید. گرند اسلم در حقیقت چهار رویداد بزرگ جهانیِ تنیس آزاد استرالیا، آزاد فرانسه، آزاد آمریکا و قهرمانی ویمبلدون را در بر می‌گیرد. جوکوویچ در فینال رقابت‌های آزاد قطر و در تاریخ 7 ژانویه در مقابل اندی ماریِ اسکاتلندی قرار گرفت. اندی ماری نیز در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود تاکنون توانسته است سه عنوان قهرمانی گرند اسلم و دو مدال طلای المپیک 2012 لندن و 2016 ریو و البته مدال نقره المپیک لندن را کسب نماید. جوکوویچ در این دیدار توانست در سه ست و با نتایج 6-3، 5-7 و 6-4 اندی ماری را شکست دهد و عنوان قهرمانی مسابقات تنیس آزاد قطر 2017 را از آن خود نماید. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

تجزیه و تحلیل بازی ستارگان

تجزیه و تحلیل بازی ستارگان

تعداد ویدئو: 4

در دوره ویدیویی «تجزیه و تحلیل بازی ستارگان» با ما همراه باشید. در دنیای ورزش تنیس همانند سایر ورزش‌ها ستارگانی وجود دارند که به علت عملکرد عالی و پیشرفت‌هایی که داشته‌اند به بهترین‌های این رشته تبدیل شده‌اند. از میان این ستارگان می‌توان به نواک جوکوویچ، رافائل نادال، راجر فدرر، اندی ماری و تعدادی ستارگان قدیمی این ورزش همچون جیمی کانرز، جان مک‌انرو و آندره آغاسی اشاره کرد. در مستند پیش‌روی سعی کرده‌ایم به بررسی و تحلیل بازی دو تن از این ستارگان یعنی نواک جوکوویچ و رافائل نادال بپردازیم. نواک جوکوویچ تنیسور شماره یک جهان (سال 2019)، به عنوان بهترین برگشت دهنده در دنیای ورزش تنیس شناخته می‌شود. جوکوویچ با برخورداری از پاهایی نیرومند، وزن سبک و مرکز ثقل پایین به خوبی می‌تواند جابجایی‌های بی‌نظیری را انجام دهد. از سوی دیگر رافائل نادال اسپانیایی که به فورهندهای قدرتمندش شهرت دارد، یک تنیسور چپ دست است که غالبا از تکنیک پایان وارونه در زدن ضربات خود بهره می‌برد. این دو چهره مشهور دنیای تنیس افتخارات بسیاری در کارنامه حرفه‌ای خود دارند که از این میان می‌توان به پانزده قهرمانی گرند اسلم و سه عنوان متوالی جام آزاد استرالیا برای جوکوویچ و هفده قهرمانی گرند اسلم در کنار دو مدال طلای المپیک 2008 پکن (انفرادی) و 2016 ریو (تیمی) برای رافائل نادال اشاره کرد. در ادامه از شما علاقه‌مندان به ورزش تنیس دعوت می‌کنیم به تماشای ویدیوهای پیش‌روی بنشینید.