دسته بندی ها:

دسته بندی ها

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 57 تا 74کیلوگرم

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 57 تا 74کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 23

ر دوره «کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 57 و 74 کیلوگرم» با ما همراه باشید تا به تماشای مسابقات این وزن در المپیک ریو بنشینیم و لحظات هیجانانگیز و نفس‌گیر کسب مدال توسط قهرمانان کشورمان حسن یزدانی و حسن رحیمی را مرور کنیم. کشتی یکی از قدیمیترین ورزشهای دنیا است که ریشه آن به دوران ماقبل تاریخ و حتی ظهور انسان بر روی کره زمین باز می‌گردد. شاید عجیب به نظر برسد اما کشتی اولین بار در یونان باستان به یک ورزش واقعی تبدیل و در سال ۷۰۴ پیش از میلاد وارد المپیک شد. امروزه سبکهای متعددی از کشتی در جهان وجود دارد که مهمترین آنها کشتی فرنگی و کشتی آزاد است. در کشتی آزاد مبارز با هدف چسباندن شانه حریف بر تشک (ضربه فنی) وارد میدان میشود و برخلاف کشتی فرنگی که در آن گرفتن پایین کمر و استفاده از پا ممنوع است، کشتیآزاد کاران اجازه گرفتن پای حریف و استفاده از پای خود را دارند. مسابقات این رشته زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی برگزار می‌شود، هرچند مسابقات کشتی آزاد از سال ۱۹۰۴ وارد المپیک شد اما از المپیک ۲۰۰۴ است که رقابت‌های کشتی آزاد در بخش زنان نیز برگزار می‌شود. اگر به تماشای مسابقات کشتی آزاد علاقهمندید باید بدانید این مسابقات در دو زمان 3 دقیقهای برگزار میشوند و در آخر امتیازات دو زمان با هم جمع میشود. در کشتی آزاد وقتی امتیاز فنی یک کشتی‌گیر در هر تایم و یا مجموع دو زمان به اختلاف ۱۰ برسد، کشتی بلافاصله قطع و برنده اعلام خواهد شد. همچنین جالب است بدانید تذکر کمکاری در مسابقات کشتی آزاد با فرنگی متفاوت است. به این صورت که اولین تذکر تنها به صورت شفاهی از سوی داور اعلام میشود و در مرحله بعد کشتیگیر کم کار، یک اخطار دریافت میکند و اگر تا 30 ثانیه فعال نشود جریمه میشود و یک امتیاز از دست میدهد. در این دوره به تماشای مسابقات وزن 57 و 74 در المپیک 2016 ریو مینشینیم. نفرات برتر در وزن 57 کیلوگرم این رقابتها به ترتیب: ولادمیر خینچیگاشویلی (گرجستان)، ری هیگوچی (ژاپن)، حاجی علی اف (آذربایجان)، حسن رحیمی (ایران) و ولادمیر دوبوف (بلغارستان) است. نفرات برتر در وزن 74 کیلوگرم این رقابتها هم به ترتیب: حسن یزدانی (ایران)، انور گدویف (روسیه)، جبرئیل حسن اف (آذربایجان)، سنور دمیرتاش (ترکیه)، بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) و گلیم جان یوزربایف (قزاقستان) بودند.

کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 86 تا 125 کیلوگرم

کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 86 تا 125 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 27

ر دوره «کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 86 و125 کیلوگرم» با ما همراه باشید تا به تماشای مسابقات این وزن در المپیک ریو بنشینیم و مبارزهای سخت و هیجانانگیز از قهرمانهای این دوره از مسابقات؛ «عبدالرشید سعداله اف» از روسیه و «طاها آکگول» کشتی‌گیر ترک را نظارهگر باشیم. «عبدالرشید سعدالله‌اف » کشتیگیر تیم روسیه است که در این دوره از مسابقات موفق شد با شکست « سلیم یاشار»، کشتیگیر ترک مدال طلای وزن 86 کیلوگرم را از آن خود کند. او پیش از این نیز در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ قهرمان کشتی جهان در همین وزن شده بود. مبارزه فینال وزن 125 کیلوگرم المپیک ریو با حضور نماینده کشورمان «کمیل قاسمی» در برابر «طاها آکگول» کشتیگیر ترک برگزار شد. کمیل قاسمی با وجود نمایش درخشان در این مسابقه، نتیجه را واگذر کرد و به کسب مدال نقره بسنده کرد. قاسمی پیش از این مدال برنز کشتی آزاد المپیک لندن ۲۰۱۲ را از آن خود کرده بود، با این حال در این مبارزه «طاها آکگول» برای اولین بار توانست به مدالهای رنگین المیپک دست پیدا کند. او پیش از این دو بار مدال طلای کشتی قهرمانی جهان را از آن خود کرده بود. جالب است بدانید در رده‌بندی نهایی تیمهای کشتی آزاد در المپیک ریو، روسیه با 2 طلا و یک نقره اول شد و ایران و ترکیه به صورت مشترک با یک طلا، یک نقره و یک برنز در رده دوم قرار گرفتند. گرجستان و آمریکا نیز با یک طلا و یک برنز با هم چهارم شدند. آذربایجان با 2 نقره و 3 برنز در رده ششم قرار گرفت و ژاپن با یک نقره هفتم شد. ازبکستان نیز با 2 برنز در رده هشتم ایستاد و سه کشور ایتالیا، رومانی و بلاروس هم نهم شدند. در آخر شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید «الکساندر مدوید» از شوروی سابق با ۱۰ مدال طلا (۳ طلای المپیک ۱۹۶۴، ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲ و ۷ طلای جهان) عنوان بهترین کشتیکار آزاد جهان را در طول تاریخ در اختیار دارد.

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 59 و 75 کیلوگرم

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 59 و 75 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 14

در دوره «کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 59 و 75 کیلوگرم» با ما همراه باشید تا به ریو برویم و به تماشای مسابقات این وزن در المپیک 2016 بنشینیم. در این دوره مبارزه‌ای هیجان‌انگیز از قهرمان‌های این مسابقات «اسماعیل مولینا بوررو» و «رومن ولاسوف» را خواهیم دید. اگر بخواهیم در مورد تاریخچه ورزش کشتی فرنگی صحبت کنیم باید به قرن 19 میلادی در فرانسه بازگردیم، هرچند پیش از آن نیز انجام کشتی بین یونانی‌ها و مصری‌ها مرسوم بوده، اما حرکات آن‌ها بیشتر به کشتی آزاد شباهت داشت. نکته جالب آن است که این رشته ورزشی در تمام دوره‌های المپیک به جز المپیک ۱۹۰۰ پاریس و المپیک ۱۹۰۴ لس آنجلس برگزار شده ‌است. اما رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی مردان جهان از سال ۱۹۰۴ در چارچوب مسابقات قهرمانی کشتی جهان در حال برگزاری است. «اسماعیل مولینا بوررو»، قهرمان وزن 59 کیلوگرم المپیک ریو یک کشتی‌گیر کوبایی است که موفق شد با غلبه بر «شینوبو اوتا»ی ژاپنی با اقتدار مدال طلای این دوره از مسابقات را از آن خود کند. او پیش از این مدال طلای مسابقات جهانی 2015 لاس وگاس را از نیز آن خود کرده بود. در وزن 59 کیلوگرم «حمید سوریان»، نماینده کشورمان که پیش از این مدال طلای المپیک لندن را از آن خود کرده بود نیز حضور داشت اما متأسفانه در این دوره نتوانست بازی درخشانی از خود به نمایش بگذارد و به مقام یازدهم بسنده کرد. «رومن ولاسوف» قهرمان وزن 75 کیلوگرم نیز کشتی‌گیر روس است که با پیروزی برابر حریف دانمارکی خود «مارک مادسن» به مدال طلا دست پیدا کرد. «سعید عبدولی» ورزشکار کشورمان نیز در این وزن توانست مدال برنز این دوره از مسابقات را از آن خود کند. بیشترین موفقیت تیم ملی کشتی فرنگی کشور ایران در بازی‌های المپیک 2012 لندن با سرمربیگری محمد بنا به دست آمد. در این دوره حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی با کسب 3 مدال طلا رکوردی تاریخی را از خود به جای گذاشتند.

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 85 تا 130 کیلوگرم

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 85 تا 130 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 23

در دوره «کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 85 تا 130 کیلوگرم» با ما همراه باشید. در این دوره مبارزه‌ای هیجان‌انگیز از قهرمان‌های این دوره از مسابقات؛ « بشیر عسگری» و «ادوارد پوپ» را خواهیم دید. اما شاید بد نباشد در ابتدا کمی از مقررات و قوانین حاکم بر این ورزش بگوییم. کشتی فرنگی در قرن 19 در فرانسه ابداع شد و با نام گِرِکو-رومن شناخته شد. در این نوع سبک کشتی، استفاده از پا برای زمین زدن حریف و گرفتن پایین کمر ممنوع است. اما بقیه مقررات آن مشابه کشتی آزاد است. مسابقات کشتی فرنگی در تمام دوره‌های المپیک از ابتدا حضور داشته و تنها در دو دوره المپیک ۱۹۰۰ پاریس و المپیک ۱۹۰۴ لس‌آنجلس حضور نداشته است. این ورزش فقط در بخش مردان برگزار می‌شود. براساس مقررات بین‌المللی، در ورزش کشتی فرنگی هرگونه گرفتن، ضربه زدن و پرتاب‌کردن ملایم حریف مجاز است، اما اگر منجر به به خطر انداختن زندگی یا سلامتی عضوی از بدن حریف یا خود فرد شود، ممنوع خواهد بود. لگد زدن، مشت زدن و گرفتن دوبنده حریف در این ورزش ممنوع است. جدیدترین مقررات کشتی فیلا از سال ۲۰۱۳ عبارتند از: در نظر گرفتن دو زمان ۳ دقیقه‌ای برای برگزاری بازی شمارش امتیازات به صورت مجموع هر دو زمان در نظر گرفتن 2 امتیاز برای خاک کردن و یک امتیاز برای اخطار محسوب شدن ضربه فنی در صورت به تشک مالیده شدن شانه‌ها در کشتی فرنگی شرایط اخطار با کشتی آزاد متفاوت است؛ اولین تذکر هشدار است و به حریف اجازه می‌دهد انتخاب کند که کشتی را در خاک ادامه دهد یا سرِ پا، دومین هشدار به کشتی‌گیر کم‌کار داده می‌شود و این فرصت را به حریف می‌دهد که کشتی را در خاک ادامه دهد یا در سرِ پا و یک امتیاز برای حریف در پی دارد. اگر کشتی‌گیری سه اخطاره شود، مسابقه قطع می‌شود و حریف با امتیاز ضربه فنی برنده اعلام خواهد شد.

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 66 و 98 کیلوگرم

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 66 و 98 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 25

در دوره «کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 66 و 98 کیلوگرم»، شما را به دنیای کشتی و مسابقات کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو "Wrestling at the 2016 Summer Olympics" خواهیم برد. ورزش کشتی یکی از قدیمی‌ترین و فراگیرترین ورزش‌ها در دنیا به حساب می‌آید. کشتی در فرهنگ لغت به معنای گرفتن کمر یکدیگر است که دو انسان غیر مسلح، جهت بی‌تعادل کردن و زمین زدن یگدیگر تلاش می‌کنند. اولین بار این رشته ورزشی در یونان باستان ابداع شد. رقابت‌های کشتی همواره در دو سبک آزاد و فرنگی برگزار می‌گردد. شروع کشتی در کشورمان ایران نیز به دوره صفویه و زندیه باز می‌گردد. نخستین حضور بین‌المللی کشتی ایران در المپیک 1948 لندن بود که منصور رئیسی در آنجا به مقام چهارم رسید. نکته جالب توجه این است که می‌توان از ورزش کشتی به عنوان پرافتخارترین ورزش کشور ایران تاکنون (2017) با مجموع 43 مدال در مسابقات المپیک نام برد. کشتی فرنگی یکی از سبک‌های این ورزش است که در قرن 19 میلادی در فرانسه ابداع شد. این رقابت‌ها در اوزان بین حدودا 50 تا 130 کیلوگرم برگزار می‌گردد. سی و دومین دوره بازی‌های المپیک مردان در سال 2016 به میزبانی ریو در برزیل برگزار شد. این مسابقات در سه بخش کشتی آزاد و فرنگی مردان و آزاد زنان در سالن ورزشی کاریوکا آرنا ۲ انجام شد. در 16 اوت در ورزشگاه کاریوکا آرنا 19 ورزشکار با 19 ملیت مختلف به رقابت با یکدیگر پرداختند. تیم‌ها به دو گروه نیمه پایین و نیمه بالا تقسیم شدند. در نیمه بالا دوور اشتفانک "Davor Stefanek" از صربستان و شماگی بولکوادزه "Shmagi Bolkvadze" از گرجستان در نیمه‌نهایی به مصاف هم رفتند که اشتفانک توانست مقتدرانه 7 بر 0 حریف خود را شکست دهد و به فینال راه یابد. در نیمه پایین نیز میهران هاروتیونیان "Mihran Harutyunyan" از ارمنستان با غلبه بر رسول چونایف "Rasul Chunayev" از جمهوری آذربایجان توانست به فینال این دوره از رقابت‌ها ورود کند. در رقابت حساس فینال اشتفانک توانست در یک رقابت نزدیک حریف خود هاروتیونیان را شکست دهد و برای اولین بار قهرمانی در مسابقات المپیک را تجربه کند. امید نوروزی نیز از ایران در مرحله یک چهارم نهایی با شکست در مقابل بولکوادزه از دور رقابت‌ها کنار رفت. در فینال وزن 98 کیلوگرم این مسابقات نیز آرتور الکسانیان "Artur Aleksanyan" از ارمنستان در مسابقه نهایی در برابر لوگو کابریرا "Yasmany Lugo " بدبدن از کوبا قرار گرفت و توانست این بازیکن را 3 بر 0 شکست دهد. در این وزن قاسم رضایی دلاور مرد خطه مازندران به مقام سوم مشترک این رقابت‌ها رسید. در پایان این مسابقات، روسیه با مجموع 9 مدال طلا مقام نخست را از آن خود کرد. در این رقابت‌ها کشتی‌های بسیار زیبایی برگزار شد که از شما علاقه‌مندان به این ورزش باستانی دعوت می‌کنیم به تماشای این دوره جذاب بنشینید.