دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش کاراته

آموزش کاراته

تعداد ویدئوها: 62

کاراته نوعی هنر رزمی متعلق به جزایر ریوکیو است، جایی‌که امروز در اوکیناوای ژاپن قرار دارد. این رشته از ترکیب روش‌های جنگی بومی و محلی این منطقه معروف به ته (معنی تحت‌اللفظی: دست) با هنرهای رزمی چینی که در ژاپن به کنپو معروف است، پدید آمده‌است. در این سرویس با ما همراه شوید تا قدم به قدم مهارت‌های ورزش رزمی «کاراته» را در قالب مجموعه‌ای از ویدئوها آموزش ببینید. کاراته یک هنر رزمی مبتنی بر ضربه زدن است که از ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دست باز مانند دست چاقویی تشکیل می‌شود. هنرجویان این رشته نیز «کاراته‌کا» نامیده می‌شوند.

فنون کاراته

فنون کاراته

تعداد ویدئوها: 25

کاراته یک ورزش رزمی است که با دست خالی و ضربه‌های سریع دست و پا اجرا می‌شود. این ورزش توسط بودیدهاراما که حدود ۵۲۵ سال قبل از میلاد مسیح می‌زیسته، ابداع شده است. امروزه تعداد هنرجویان کاراته در سراسر جهان بالغ بر ۵۰ میلیون نفر ‌است که با هدف دفاع شخصی به انجام این ورزش می‌پردازند. در این دوره شما فنون و تکنیک‌های این هنر رزمی را فرا می‌گیرید.

تاریخچه ورزش کاراته

تاریخچه ورزش کاراته

تعداد ویدئوها: 13

در دوره ویدیویی «تاریخچه ورزش کاراته» به چگونگی پیدایش و شکل‌گیری این هنر رزمی خواهیم پرداخت. کاراته یک نوع هنر رزمی پرطرفدار و محبوب در دنیاست که خاستگاه اصلی آن به جزیره اوکیناوای ژاپن باز می‌گردد. این ورزش در واقع بر مبنای ضربه زدن به حریف می‌باشد و ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دست باز همانند دست چاقویی را در بر می‌گیرد. البته در برخی از سبک‌ها نیز فنون گلاویزی، قفل مفصل، پرتابی و مهار کردن نیز آموزش داده می‌شود. در قرن پانزدهم میلادی پس از تشکیل پادشاهی ریوکیو و به دنبال آن با به قدرت رسیدن شاه شوشین تمرین هنرهای رزمی و استفاده از سلاح (شمشیر) ممنوع اعلام شد و این قانون تا سده هفدهم ادامه یافت. این ممنوعیت سبب شد تا بسیاری از مردمان این منطقه به هنر مبارزه با دست خالی روی آورده و با ترکیبی از هنرهای رزمی چینی و بومی خود یک شیوه جدید مبارزه تحت عنوان Tōde (به معنی دست چینی) یا اوکیناوا-ته را پدید آورند. در قرن هجدهم سه سیستم مختلف از اوکیناوا-ته در سه روستای اوکیناوا تحت عنوان ناهاته، شوری‌ته و توماری‌ته ایجاد شد. استادان این سیستم‌های رزمی نقش بسیار مهمی را در شکل‌گیری کاراته امروزی ایفا نمودند. در اوایل قرن بیستم یکی از شاگردان استاد ایتوسو به نام گیچین فوناکوشی کاراته را به ژاپنی‌ها معرفی کرد و باشگاه‌های متعددی را ابتدا در توکیو و سپس در تمام دانشگاه‌های اصلی این کشور تأسیس نمود. این استاد برجسته به عنوان مبدع سبک شوتوکان و همچنین با لقب پدر کاراته مدرن شناخته می‌شود. در این دوره نام این رشته از دست چینی به دست خالی تغییر پیدا کرد که این تغییر نشان دهنده توجه مردم ژاپن به این ورزش و معرفی آن به عنوان یک هنر رزمی ژاپنی بود. پس از جنگ جهانی دوم اوکیناوا به یک قرارگاه نظامی مهم برای آمریکایی‌ها تبدیل شد و تا سال 1972 تحت تسلط آنان قرار داشت. در طول این سال‌ها نظامیان ساکن این منطقه به ورزش کاراته علاقه‌مند شدند و آن را زیر نظر استادان باتجربه‌ اوکیناوایی فرا گرفتند. این سربازان پس از بازگشت به آمریکا نیز به تمرین این هنر رزمی ادامه دادند که همین امر سبب گسترش کاراته در این کشور و سایر نقاط دنیا گردید. اوکیناوا امروزه مقصد اصلی بسیاری از کاراته‌کاها از کشورهای مختلف جهان است. کاراته‌کاهایی که به اوکیناوا سفر می‌کنند تنها به دنبال یک چیز هستند و آن هم چیزی نیست جز فراگیری هنر رزمی کاراته به شیوه‌ای اصیل و سنتی. با ما همراه باشید.