دسته بندی ها:

دسته بندی ها

برترین‌های چتربازی

برترین‌های چتربازی

تعداد ویدئوها: 22

در دوره ویدیویی «برترین‌های چتربازی» با ما همراه باشید. یک لحظه تصور کنید که در ارتفاع چند هزار متری از سطح زمین هستید و از همان نقطه باید به پایین بپرید. اگر تجربه اولتان باشد بدون شک ترس و هیجان تمام وجودتان را فرا خواهد گرفت و میزان ترشح آدرنالین خونتان به طرز عجیبی افزایش خواهد یافت. چتربازی می‌تواند این رؤیای شیرین و دلچسب در ذهن شما را به حقیقت تبدیل کند و جسمتان را میان زمین و آسمان معلق نگه دارد. تاریخچه چتربازی به شکل امروزی را می‌توان به سال 1797 میلادی و به آندره ژاک گارنرین ""André Jacques Garnerin"" نسبت داد. به طور کلی چتربازی به انواع مختلفی از جمله اتوماتیک، غیر اتوماتیک (سقوط آزاد)، پاراگلایدر، پاراموتور و پرش با لباس بالدار (وینگ سوت) تقسیم می‌شود. در چتربازی فرد به کمک چترنجات از یک هواگرد در حال پرواز به پایین پریده و در ارتفاعی از پیش تعیین شده اقدام به باز کردن چتر خود می‌کند و پس از طی مسافتی بر روی زمین فرود می‌آید. ارتفاع معمول جهت انجام پرش در چتربازی غالبا بین 2300 تا 4600 متر از سطح زمین بوده و ارتفاع باز کردن چتر نجات نیز حدود 750 متر می‌باشد. در حین سقوط و در حالتی که صورت و قسمت جلویی بدن چترباز رو به زمین است سرعت سقوط به 180 تا 210 کیلومتر بر ساعت می‌‎رسد. پس از برگزاری اولین دوره از مسابقات چتربازی قهرمانی جهان در سال 1951، تمامی رقابت‌های جهانی این ورزش تحت نظارت فدراسیون بین‌المللی هوانوردی ""FAI"" برگزار می‌شود. از جمله این رقابت‌ها می‌توان به Artistic Events ،Accuracy Landing ،Canopy Formation ،Formation Skydiving و... اشاره نمود. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای دیدنی این دوره جلب می‌کنیم.

پرواز با وینگ سوت

پرواز با وینگ سوت

تعداد ویدئوها: 27

در دوره ویدیویی «پرواز با وینگ سوت» با این ورزش جذاب و پرهیجان بیشتر آشنا خواهید شد. با پیشرفت روزافزون علم و گسترش اختراعات در عصر حاضر بسیاری از چیزهایی که در گذشته یک رؤیا قلمداد می‌شدند دیگر محال و دست نیافتنی نیستند. پرواز بر فراز آسمان همچون پرندگان قطعا یکی از رؤیاهایی بود که بشر هرگز فکرش را نمی‌کرد که روزی به حقیقت بپیوندد. وینگ سوت دقیقا همان چیزی است که توانست آرزوی پرواز انسان در میان ابرها را به واقعیت تبدیل کند. در ورزش وینگ سوت افراد با استفاده از لباس‌های بالدار از هواپیما و یا از روی صخره به پایین پریده و پس از چند صدمتر سقوط و رسیدن به ارتفاع مناسب به پرواز در می‌آیند. در انتها نیز برای فرود آمدن به زمین از چترنجات کمک گرفته می‌شود. این ورزش مهیج به صورت امروزی در اواخر دهه 1990 شکل گرفت. لباس‌های وینگ سوت به دلیل شباهت بسیار زیاد به سنجاب‌های پرنده و خفاش‌ها به لباس‌ سنجابی و لباس خفاشی مشهور هستند. پرواز با لباس بالدار با سقوط آزاد کاملا متفاوت است به طوری که مدت زمان پرواز با وینگ سوت بیشتر و طولانی‌تر از سقوط آزاد بوده و علاوه بر این مهارت و تمرکز بسیار زیادی را می‌طلبد. در پرواز با وینگ سوت می‌توانید همچون یک پرنده در آسمان به پرواز درآیید و از ماجراجویی در میان ابرها لذت ببرید. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای دیدنی این دوره دعوت می‌کنیم.

رویای پرواز با وینگ سوت

رویای پرواز با وینگ سوت

تعداد ویدئوها: 14

در دوره ویدیویی «رویای پرواز با وینگ سوت» با ما همراه باشید. یکی از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین ورزش‌های هوایی که روز به روز بر تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود پرواز با لباس بالدار یا همان وینگ سوت است. وینگ سوت یک رشته ورزشی کاملا مدرن بوده و تاریخ شکل‌گیری آن به اواخر دهه 1990 باز می‌گردد. در این ورزش فرد پس از پوشیدن لباس بالدار از یک ارتفاع ثابت (بیس جامپینگ) همچون صخره و یا از هواپیما و بالگرد به پایین می‌پرد و پس از پرواز کردن و طی کردن مسافتی کوتاه با استفاده از چتر نجات بر روی زمین فرود می‌آید. لباس وینگ سوت به گونه‌ای طراحی شده که در آن فاصله بین دست‌ها و پاها پوشانده می‌شود و با گیر انداختن نیروی باد امکان پرواز و معلق ماندن در هوا را به فرد می‌دهد. این لباس همچون بال هواپیما عمل کرده و سبب می‌شود که فرد با سرعت کمتری سقوط کند و در عین حال با سرعت بیشتری پیشروی داشته باشد. در ایران به دلیل خطرات و ریسک بالای این ورزش قوانینی در نظر گرفته شده است که براساس آن تنها افرادی که 200 پرش استاندارد از ارتفاع 13 هزارپایی (حدود 4000 متر) انجام داده‌اند می‌توانند وارد این رشته شوند. در پرش از ارتفاع ثابت به دلیل عدم استفاده از چتر کمکی و ارتفاع کمتر احتمال وقوع حادثه افزایش می‌یابد و یک لحظه غفلت می‌تواند مرگ فرد را به همراه داشته باشد. علی‌رغم این موضوع ورزش وینگ سوت همچنان طرفداران خاص خود را داشته و کسانی که عاشق هیجان و ماجراجویی هستند به آن روی می‌آورند. در ادامه توجه شما عزیزان را به صحنه‌هایی جذاب و دیدنی از این ورزش مهیج جلب می‌کنیم.