دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش لاکراس

آموزش لاکراس

تعداد ویدئوها: 23

در دوره ویدیویی «آموزش لاکراس» به معرفی این رشته ورزشی و همچنین بررسی قوانین و اصول اولیه انجام آن خواهیم پرداخت. لاکراس یک ورزش گروهی مهیج و پربرخورد و یکی از محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی در آمریکا و کاناداست. خاستگاه این ورزش جذاب را می‌توان به بومیان و سرخ پوستان آمریکا نسبت داد. با گذشت زمان و در قرن نوزدهم میلادی این ورزش در کانادا با جدیت بیشتری دنبال شد و پس از آن در سال 1860 یکی از اعضای باشگاه لاکراس مونترال به نام William George Beers قوانین مشخصی برای این بازی وضع کرد. او در واقع نخستین کسی بود که قوانین لاکراس را به شکل مدرن و به صورت نوشته شده درآورد و تغییراتی را در تعداد بازیکنان، سایز و جنس توپ، اندازه چوب (کراس) و اندازه زمین بازی ایجاد نمود. به دنبال آن با تشکیل انجمن لاکراس کانادا "CLA" این ورزش مهیج در انگلستان و سایر نقاط اروپا گسترش یافت و در سال 1904 برای اولین بار به بازی‌های المپیک تابستانی پیوست. در ورزش لاکراس بازیکنان با استفاده از چوبی بلند که در انتهای آن یک توری تعبیه شده است توپ را به سمت دروازه تیم حریف هدایت می‌کنند. در لاکراس قوانین و تجهیزات بازی در بخش مردان در مقایسه با زنان تا حدی متفاوت می‌باشد و این تفاوت‌ها مواردی همچون تعداد بازیکنان، اندازه چوب، اندازه زمین و نوع تجهیزات محافظت کننده را شامل می‌شود. علاوه بر این بازیکنان هر پست نیز در جریان بازی از تجهیزات مختلفی بهره می‌برند. به طور مثال برای دروازه‌بانان به منظور دریافت و مهار بهتر توپ تورهای بزرگ‌تری طراحی و تعبیه شده است. علاوه بر این در لاکراس مردان مدافعان از چوب‌های بلندتری استفاده می‌کنند و برای محافظت از سر و صورت خود نیز از کلاه محافظ کمک می‌گیرند. مسابقات این رشته ورزشی نیز در حال حاضر در قالب تورنمنت‌های مختلفی همچون مسابقات جهانی، قهرمانی داخل سالن، رقابت‌های دانشگاهی و... انجام می‌گیرد و بسیاری از تیم‌های مطرح دنیا در آن حضور می‌یابند. در ادامه و در این دوره آموزشی بیشتر حرکات و تکنیک‌های رایج در ورزش لاکراس به ساده‌ترین شکل آموزش داده خواهد شد. پس از شما علاقه‌مندان به این رشته دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای آموزشی ورزش لاکراس بنشینید.

پرونده بازیکنان لاکراس

پرونده بازیکنان لاکراس

تعداد ویدئوها: 25

در دوره ویدیویی «پرونده بازیکنان لاکراس» جزئیات این پرونده پرحاشیه و جنجالی را با یکدیگر بررسی خواهیم نمود. در سال 2006 دانشگاه دوک در شهر دورهام از ایالت کارولینای شمالی که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و جهان است دچار بحرانی عظیم شد. گزارش یک پرونده جنایی در تاریخ 13 مارس توسط دختری سیاهپوست به نام Crystal Gail Mangum به اداره پلیس ارائه گشت. در این گزارش Mangum به مأموران پلیس اعلام کرد که توسط تعدادی مرد سفیدپوست مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. این مردان در حقیقت بازیکنان تیم لاکراس دانشگاه دوک بودند که در تعطیلات بهاری یک مهمانی دورهمی گرفته بودند و Mangum آن شب به عنوان یک نظافتچی در آنجا حضور داشت. با ارائه این گزارش به اداره پلیس، مأموران صبح روز بعد برای تحقیقات به خانه شخصی این بازیکنان ورود کرده و رسانه‌ها نیز به صحبت و پخش گزارشاتی از این واقعه پرداختند. طولی نکشید که اطراف دانشگاه دوک پر شد از خبرنگاران و دوربین‌های تلویزیونی. Mike Nifong؛ بازپرس شهر دورهام با در دست گرفتن این پرونده تحقیقات خود را آغاز نمود. اعتراضات و تجمعات مردمی در خیابان‌ها و اطراف دانشگاه مسئولان دانشگاه دوک را که می‌خواستند این مسأله بدون سروصدا فراموش شود تحت فشار قرار داده بود. Nifong به مردم قول داده بود تا مشخص شدن نتیجه تحقیقات این پرونده همچنان باز خواهد ماند. پس از گذشت مدتی جواب آزمایش دی ان ای اتهامات وارده به بازیکنان لاکراس این دانشگاه را رفع کرد اما Nifong راضی نشد و خواست تا به روش سنتی به پرونده رسیدگی کند. وی تصاویر بازیکنان لاکراس را به Mangum نشان داد تا وی از روی تصویر متجاوزان آن شب را شناسایی کند. Mangum پس از مشاهده تصویر، دو تن از آنها به نام‌های Collin Finnerty و Reade Seligmann را تأیید کرد. همچنین آزمایش دی ان ای برای بار دوم در آزمایشگاهی دیگر مورد بررسی قرار گرفت و این بار نام شخص سوم؛ Dave Evans نیز به فهرست متهمین افزوده شد. خانواده این پسران که اوضاع را اینچنین آشفته دیدند تصمیم گرفتند برای فرزندان خود وکیل استخدام کنند. وکلا جلسات متعددی را به صورت دسته جمعی برگزار نمودند و طی آن با بررسی مدارک و شواهد موجود به نتایج جالب توجهی دست یافتند. در ادامه از شما عزیزان دعوت می‌کنیم برای آگاهی از آنچه در پایان پرونده بازیکنان ورزش لاکراس دانشگاه دوک رخ داده به تماشای ویدیوهای این دوره بنشینید.

آموزش لاکراس بانوان

آموزش لاکراس بانوان

تعداد ویدئوها: 41

در دوره ویدیویی «آموزش لاکراس بانوان» به معرفی این رشته ورزشی پرداخته و اصول و قوانین مربوط به آن را بررسی می‎نماییم. ورزش لاکراس بانوان یکی از ورزش‎های تیمی جهان است که در کشور آمریکا و کانادا از محبوبیت بالایی برخوردار می‎باشد. تاریخچه این رشته جذاب به بومیان آمریکایی و مردمان سرخپوست این منطقه بر می‎گردد که در سال 1890، با الهام از آن و با تعیین قوانین مدرن در کشور اسکاتلند به عنوان یک رشته ورزشی برای بانوان معرفی شد. امروزه فدراسیون جهانی لاکراس "FIL" عهده‎دار برگزاری تورنمنت‎های مختلف این رشته است که از مهم‎ترین آنها می‎توان به مسابقات جام جهانی لاکراس بانوان اشاره کرد. نخستین مسابقات جام جهانی لاکراس بانوان در سال 1982 به میزبانی کشور انگلستان برگزار گشت که با قهرمانی ایالات متحده آمریکا همراه بود. البته ناگفته نماند که تیم لاکراس بانوان آمریکا با هشت دوره قهرمانی در جام‎های جهانی مختلف به عنوان پرافتخارترین تیم این مسابقات شناخته می‎شود. همچنین این ورزش پربرخورد از سال 1982 در بازی‎های اتحادیه ملی ورزش دانشگاهی آمریکا و کانادا "NCAA" ورود یافت. در مسابقات این بازی مهیج، 12 بازیکن در ترکیب هر تیم حضور پیدا می‎کنند و در پست‎های مختلفی نظیر دفاع، حمله و... به رقابت با حریفان می‎پردازند. برخی از قوانین موجود در بازی لاکراس بانوان در مقایسه با لاکراس مردان دارای تفاوت‎هایی بوده و تجهیزات لازم برای بازیکنان این رشته مواردی همچون عینک محافظ، چوب مخصوص، محافظ لثه و توپ بازی را شامل می‎شود. در قسمت بالایی چوب لاکراس سبد توری مانندی تعبیه شده است که برای گرفتن و حمل توپ مورد استفاده قرار می‎گیرد. مانند اغلب بازی‎های توپی، هدف از انجام بازی لاکراس، در اختیار گرفتن توپ بازی و مالکیت آن و در نهایت گشودن دروازه حریف از طریق پاس کاری می‎باشد. تاکتیک‎ها و تکنیک‏های بسیار گسترده‎ای از سوی مربیان در لاکراس زنان به بازیکنان گوشزد می‎شود که اجرای آنها در طول بازی نیازمند تمرینات سخت و فشرده است. در ادامه از شما عزیزان دعوت می‎کنیم همراه با ما به تماشای نکات آموزشی و تمرینات مربوط به ورزش لاکراس بانوان بنشینید.