دسته بندی ها:

دسته بندی ها

برترین لحظات فوتبال آمریکایی

برترین لحظات فوتبال آمریکایی

تعداد ویدئوها: 13

در دوره «برترین‌های فوتبال آمریکایی» می‌توانید با ستاره‌های این رشته ورزشی آشنا شوید و گلچینی از بهترین نمایش‌های آن‌ها را ببینید. فوتبال آمریکایی یکی از رشته‌های پر طرفدار در آمریکا و کانادا است. این رشته ورزشی شاخه‌‌ای از راگبی است که تکامل پیدا کرده و در این منطقه بازی می‌شود. تفاوت اصلی فوتبال آمریکایی با فوتبال در این است که بازیکنان اجازه حمل و پرتاب توپ با دست را دارند و تفاوت اصلی آن با راگبی نیز در این است که توپ به طور نوبتی در کنترل یکی از دو تیم قرار دارد. عده‌ای معتقدند سازنده این ورزش گروهی، والتر کمپ آمریکایی است. توپ فوتبال آمریکایی ویژگی‌های خاصی دارد که از این قرارند: - قطر 25 تا 26 سانتی‌متر - محیط 58 تا 62 سانتی‌متر (در طولانی‌ترین قسمت) - محیط 28 تا 30 سانتی‌متر (در عریض‌ترین قسمت) - وزن 397 تا 425 گرم - فشار هوا فشار هوا (پوند در اینچ مربع) ۱۲,۵ تا ۱۳,۵ بازی‌های رسمی این ورزش در آمریکا در قالب لیگ ملی فوتبال یا ان‌اف‌ال (NFL) برگزار می‌شود که معتبرترین لیگ فوتبال آمریکایی جهان است. این لیگ که در سال 1920 تأسیس شد، در قالب 32 تیم برگزار می‌شود. مسابقات این لیگ هر ساله در ماه سپتامبر آغاز شده و اوایل ژانویه با برگزاری مسابقات «سوپربول» خاتمه می‌یابد. جالب است بدانید که مسابقات لیگ ملی فوتبال (NFL) از لحاظ تعداد تماشاچی، رتبه اول جهان را در میان تمام ورزش‌ها اشغال کرده‌اند؛ برای مثال در سال 2006 و 2007 میانگین تماشاچیان حاضر در ورزشگاه برای تماشای هر بازی فوتبال آمریکایی، بیش از 67 هزار نفر بوده است. تفاوت بین راگبی و فوتبال آمریکایی: راگبی و فوتبال آمریکایی هر دو خاستگاه مشترکی دارند اما تفاوت‌های آشکاری نیز میان این دو ورزش وجود دارد؛ نخستین تفاوت آن است که فوتبال آمریکایی همانطور که از نامش هم پیداست عمدتاً در ایالات متحده آمریکا بازی می‌شود، اما راگبی ورزشی عمومی‌تر بوده و در سراسر اروپا، استرالیا و آفریقا بازی می‌شود. تفاوت بارز دیگر آن است که یک تیم فوتبال آمریکایی از 11 بازیکن تشکیل می‌شود درحالی‌که یک تیم راگبی را 15 بازیکن تشکیل می‌دهند.

اولین سیاه‌پوست تیم فوتبال کالج

اولین سیاه‌پوست تیم فوتبال کالج

تعداد ویدئوها: 14

در دوره ی ویدئویی اولین سیاهپوست تیم فوتبال کالج، همراه شما خواهیم بود تا با فردی آشنا شویم که با حرکت انقلابی خود، نقطه ی آغازی علیه نژادپرستی در سراسر دنیا ایجاد کرد. می سی سی پی یکی از ایالت‌های آمریکای جنوبی به شمار می آید که تجربیات تلخ و شیرین بسیاری را به خود دیده است. تا سال 1962 این ایالت از تبعیض نژادی حمایت می کرد و راس بارنت، فرماندار آن زمان ایالت می سی سی پی نیز موافق این تبعیض بود. در آن سال، رئیس جمهور سابق آمریکا جان اف کندی در رابطه با حقوق شهروندی یکسان، سخنرانی نمود و جیمز مردیت که یک سیاهپوست آمریکایی-آفریقایی تبار بود، تصمیم گرفت از حقوق برابر خود استفاده نماید و به عنوان اولین سیاهپوست در دانشگاه Ole Miss مشغول به تحصیل شود. تصمیم مردیت و مخالفت دانشجویان در کنار راس بارنت، موجب شد تا خود رئیس جمهور، جان اف کندی مستقیما وارد عمل شود. نیروهای فدرال دستور یافتند تا شبانه جیمز مردیت را به دانشگاه منتقل کنند. در 30 سپتامبر 1962 نظامیان به دانشگاه رفتند و با دانشجویان مخالف مواجه شدند. پس از درگیری های فراوان، سرانجام شورش در صبحگاه روز بعد خاتمه یافت. در 1 اکتبر 1962 جیمز مردیت به همراه گارد محافظتی برای تحصیل وارد Ole Miss شد. او در تمام طول سال با محافظان خود به همه جا حرکت می کرد و با وجود شرایط نامساعد حاکم، توانست در تابستان 1963 فارغ التحصیل شود. با وجود اینکه کالج در آن سال اوضاع نابسامانی داشت، تیم فوتبال آمریکایی Ole Miss، توانست فصل خوبی را به همراه مربی پرتوان خود جانی وات سپری کند. مسابقات در اکتبر 1962 شروع شد و این تیم موفق به کسب پنج پیروزی متوالی بدون باخت شد و همچنین آنها به همراه مربی خود، قهرمان SEC در سال 1962 شدند. پیروزی‌های این تیم در بهبود چهره می سی سی پی بعد از آن حوادث تلخ مؤثر بود. مخالفت و شورش علیه حقوق شهروندی، موجب شرمساری می سی سی پی گشت و مقامات در صدد جبران برآمدند، چنانکه این دانشگاه هم اکنون (2017) شاهد حضور دانشجویان و مسؤولان آمریکایی-آفریقایی تبار است.

انتخاب بازیکن‌های فوتبال- سال 1983

انتخاب بازیکن‌های فوتبال- سال 1983

تعداد ویدئوها: 21

در دوره انتخاب بازیکن‌های فوتبال سال 1983، شما را به تماشای صحنه های جذاب و خاطره انگیز در این ویدئو دعوت می‌کنیم. معتبرترین لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی در جهان، NFL یا همان لیگ ملی فوتبال نام دارد. فوتبال آمریکایی، نوعی ورزش گروهی از خانواده راگبی بوده که در ایالات متحده آمریکا طرفداران بسیاری دارد. این لیگ با حضور 32 تیم به طور مساوی، بین کنفدراسیون فوتبال ملی NFC و کنفرانس فوتبال آمریکا AFC تقسیم شده است. این لیگ در 20 آگوست 1920 بنیان گذاری شد و در حال حاضر(2017) با حضور 32 تیم شرکت کننده برگزار می گردد. فصل 17 هفته ای NFL هر ساله از اوایل سپتامبر تا اواخر دسامبر برگزار می گردد. مسابقات قهرمانی سالانه لیگ ملی فوتبال، Super Bowl نام دارد. در حال حاضر، تیم‌های پیتسبورگ استیلرز، بالاترین عنوان قهرمانی Super Bowl و پاتریوت‌های نیوانگلند بیشترین حضور در Super Bowl را به خود اختصاص داده اند. یکی از معروف‌ترین بازیکنان پیشین فوتبال آمریکایی، جان الوی نام دارد. وی در 28 ژوئن 1960 در پورت آنجلس واشینگتن به دنیا آمد. او تمام دوران حرفه‌ای خود را در تیم دنور برانکوز سپری کرد و اکنون مدیریت عمومی این باشگاه را بر عهده دارد. دو قهرمانی متوالی در سوپربول، ارزشمندترین بازیکن NFL در سال 1987 و بازیکن سال AFC در سال های 1987 و 1993 از جمله مهم ترین افتخارات وی به شمار می رود. یکی دیگر از برجسته ترین بازیکن های پیشین میامی دلفینز، دن مارینو نام دارد. وی در 15 سپتامبر 1961 در پیتسبرگ پنسیلوانیا به دنیا آمد. این بازیکن مشهور در پست کوارتر بک ایفای نقش می کرد. وی در بین سال های 1983 تا 1999 رکورد بیشترین یارد پاس و بیشترین تاچ داون را به خود اختصاص داد. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

برترین‌های فوتبال آمریکایی

برترین‌های فوتبال آمریکایی

تعداد ویدئوها: 18

در دوره ویدیویی «برترین‌های فوتبال آمریکایی» با ما همراه باشید. فوتبال آمریکایی یک ورزش گروهی از خانواده راگبی است که در سراسر جهان به خصوص ایالات متحده آمریکا طرفداران بسیاری دارد. معتبرترین لیگ فوتبال آمریکایی NFL نام دارد که مسابقات آن هر ساله با حضور 32 تیم به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت در دو کنفرانس NFC و AFC برگزار می‌شود. رقابت‌های این لیگ معمولا در ماه سپتامبر آغاز شده و با برگزاری مسابقه سوپربول خاتمه می‌یابد. پس از برگزاری نخستین سوپربول در سال 1967 حساسیت بازی‌های لیگ NFL به اوج خود رسید و بسیاری از افراد مسابقات فوتبال آمریکایی را با هیجان بیشتری دنبال نمودند؛ بطوریکه در چندین سال اخیر رقابت سوپربول به پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی در آمریکا تبدیل شده و بیش از یکصد میلیون بیننده را به پای گیرنده‌ها می‌کشاند. در این بین بازیکنان مطرحی را می‌توان نام برد که با عملکرد بی‌نظیر و بازی تماشایی خود به بهترین بازیکنان لیگ NFL تبدیل شدند. بازیکنان برجسته‌ای همچون راجر استابک، کن استبلر، جو مونتانا، جان الوی و تام بریدی که بدون شک می‌توان آنان را به عنوان ده بازیکن برتر فوتبال آمریکایی در تمامی ادوار برشمرد. در ادامه با این بازیکنان مشهور و سبک بازیشان بیشتر آشنا خواهید شد. از شما علاقه‌مندان به ورزش مهیج فوتبال آمریکایی دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای این دوره بنشینید.