دسته بندی ها:

دسته بندی ها

مسابقات جام جهانی فوتبال 2006

مسابقات جام جهانی فوتبال 2006

تعداد ویدئوها: 16

در دوره ویدئویی «مسابقات جام جهانی فوتبال 2006» با تماشای صحنه‌های جذاب و خاطره‌انگیز از این رقابت‌ها با ما همراه باشید. جام جهانی 2006، هجدهمین دوره این مسابقات به میزبانی آلمان بود که در آن 32 تیم از جمله تیم ایران برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف هم رفتند. مسابقات طی 31 روز انجام شد و این تیم‌ها در هشت گروه از A تا H دسته بندی شدند. در اولین رقابت از دیدارهای یک شانزدهم نهایی جام‌جهانی 2006 آلمان، تیم‌های آلمان و کاستاریکا در گروه A به رقابت پرداختند. در این تورنومنت، میروسلاو کلوزه به عنوان بهترین گل‌زن انتخاب شد و کفش طلای این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کرد. ایران در گروه D در کنار پرتغال، آنگولا و مکزیک قرار داشت. در 24 ژوئن در ورزشگاه مونیخ رقابت‌های حذفی یک هشتم نهایی 2006 آلمان، با 16 تیم باقی‌مانده آغاز شد. تیم آلمان در مقابل سوئد، استرالیا در برابر ایتالیا و ... به مصاف هم رفتند. در یکی از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی، معروف به نبرد نورنبرگ دو تیم پرتغال و هلند به مصاف یکدیگر رفتند. در این نبرد پربرخورد والنتین ایوانوف داور مسابقه 4 کارت قرمز و 16 کارت زرد به بازیکنان دو تیم داد. این دیدار در نهایت با نتیجه 1 بر 0 به سود تیم پرتغال پایان یافت. در دیدارهای حذفی یک چهارم نهایی جام‌جهانی 2006 آلمان، تیم‌هایی همچون آرژانتین،آلمان و انگلستان به رقابت پرداختند. در دیدار بین فرانسه و برزیل، تیری آنری تنها گل این رقابت را با یک ضربه ایستگاهی زیبا به ثمر رساند. تیم فرانسه با کسب این پیروزی، در کنار سه تیم ایتالیا، آلمان و پرتغال به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. اولین رقابت از دیدارهای نیمه‌نهایی جام‌جهانی 2006 آلمان، در ورزشگاه دورتموند بین دو تیم آلمان و ایتالیا برگزار شد. در دقایق پایانی با گل‌های زیبای فابیو گرسو و پس از آن آلساندرو دل پیرو، ایتالیا توانست به فینال صعود کرد. در دومین رقابت، دو تیم پرتغال و فرانسه در ورزشگاه مونیخ به مصاف یکدیگر رفتند و تیم فرانسه با زدن پنالتی توسط زین‌الدین زیدان به فینال راه یافت. در فینال جام‌جهانی 2006 آلمان، ایتالیا و فرانسه در ورزشگاه برلین حضور پیدا کردند. در ابتدا تیم فرانسه با زدن پنالتی توسط زین‌الدین زیدان جلو افتاد اما پس از تساوی دو تیم، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و ایتالیا توانست عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم در تماشای ویدئوهای این دوره با ما همراه باشید.

مسابقات جام‌ جهانی فوتبال 1982

مسابقات جام‌ جهانی فوتبال 1982

تعداد ویدئوها: 14

در دوره مسابقات جام جهانی فوتبال 1982 به تماشای مسابقات دوازدهمین دوره جام‌ جهانی فوتبال خواهیم نشست. این دوره از جام جهانی در سال 1982 و در کشور اسپانیا برگزار شد. شروع این بازی‌ها از 13 ژوئن سال 1982 و پایان آن در تاریخ 11 ژوئیه بود. در پایان این جام ایتالیا از میان بیست و چهار تیم فوتبال از کشورهای مختلف، به عنوان قهرمان رقابت‌ها، جام را بالای سر برد این بازی‌ها در دو مرحله انجام شد که در مرحله اول 2 تیم از گروه 6 تیمی به مرحله بالاتر صعود کردند. در مرحله بعد تیم‌های اول گروه به مرحله بعد راه یافتند و در نهایت تیم‌های برنده به فینال رسیدند و دو تیم سوم و چهارم برای کسب عنوان سومی به رقابت با یکدیگر پرداختند. مرحله اول این بازی‌ها در کشور آرژانتین برگزار شد و در مرحله بعد اسپانیا میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده گرفت. در اسپانیا بهترین گل‌ها وارد دروازه شد و بهترین تیم‌ها قابلیت‌های خود را نشان دادند. جام ‌جهانی 1982 یکی از زیباترین و خاطره‌انگیزترین رقابت‌های جام جهانی در کل دوران بوده است. در گروه اول کامرون، پرو، لهستان و ایتالیا از گروه اول حضور داشتند که کامرون و پرو از رقابت‌ها حذف و ایتالیا و لهستان به دور بعد صعود کردند. در گروه دوم، آلمان غربی، اتریش، الجزایر و شیلی قرار داشتند و دو کشور اروپایی این گروه به دور بعد رقابت راه یافتند. از گروه سوم، بلژیک و آرژآنتین موفق به صعود در برابر تیم‌های مجارستان و السالوادور شدند. در گروه چهارم این جام، انگلیسِ صدر نشین و فرانسه به دور بعد راه یافتند. ایرلند شمالی و اسپانیا، از گروه 5 و برزیل و شوروی نیز از گروه 6 از دور اول صعود کردند. دور دوم این رقابت‌ها لهستان صدرنشین گروه اول و آلمان غربی از گروه دو، به عنوان تیم صدرنشین انتخاب شد. ایتالیا موفق شد به عنوان تیم صدرنشین گروه سوم به دور بعدی برود و فرانسه صدرنشین چهارمین گروه شد. در مرحله نیمه نهایی نیز تیم ایتالیا موفق به شکست لهستان شد و آلمان غربی، فرانسه را مغلوب کرد. دیدار فینال تیم‌های ایتالیا و آلمان غربی در روز 11 ژوئیه در شهر مادرید برگزار شد و ایتالیا توانست با شکست 3 بر یک آلمان غربی، پیروز این رقابت‌ها شود و سومین جام قهرمانی رقابت‌های جام جهانی را کسب کند. تیم لهستان هم در دیدار رده‌بندی از سد فرانسه عبور کرد و عنوان سومی رقابت‌ها را بدست آورد.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1986

مسابقات جام جهانی فوتبال 1986

تعداد ویدئوها: 13

در دوره «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1986» با ما همراه باشید. کشور مکزیک در سال 1986 در حالی میزبانی رقابت‌های جام‌جهانی را بر عهده داشت که در سال گذشته با وقوع یک زلزله این میزبانی به خطر افتاده بود. اما روحیه بالای ورزشی مردم مکزیک باعث شد تا آنها بتوانند در مدت هشت ماه با بازسازی شهر، خود را برای میزبانی این رقابت‌ها آماده کنند. در این دور از رقابت‌ها سه تیم کانادا، عراق و دانمارک برای اولین بار حضور پیدا کردند. هشت ورزشگاه از جمله گوآدالایارا، پوئبلا، لئون، کوئرتارو، ایراپوآتو، تولوکا، مونتری و مکزیکو سیتی میزبانی 52 مسابقه این جام را بر‌عهده داشتند. از جمله حواشی این دور از مسابقات می‌توان به گل دست خدا دیگو مارادونا اشاره کرد. در مرحله یک چهارم نهایی و در دیدار دو تیم آرژانتین و انگلیس، مارادونا یک پاس هوایی را با دست وارد دروازه تیم انگلیس کرد که بعدها از آن به نام دست خدا یاد شد. در دو دیدار از مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات، تیم آلمان‌غربی سابق در برابر فرانسه و آرژانتین در مقابل بلژیک قرار گرفتند. آلمان‌غربی با دو گل آندریاس برمه و رودی فولر توانست با نتیجه 2 بر 0 از سد فرانسه بگذرد. در دیگر دیدار، آرژانتین با دو گل اسطوره تیمش دیگو مارادونا، با نتیجه 2 بر 0 بلژیک را از پیش روی برداشت تا در دیدار نهایی به مصاف تیم آلمان‌غربی برود. فینال این دوره از رقابت‌ها در ورزشگاه آزتیکا شهر مکزیکوسیتی با رویارویی جذاب و نفس‌گیر دو تیم آرژانتین و آلمان‌غربی آغاز شد. در دقایق انتهایی بازی در‌حالیکه دو تیم با تساوی 2 بر 2 به کار خود ادامه می‌دادند، آلبی سلسته‌ها با پاس گل زیبای مارادونا و ضربه تمام‌کننده خورخه بوروچاگا قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کردند. از جمله گل‌زنان برتر این جام می‌توان از دیگو مارادونا، کاره‌کا، گری لینه‌کر و امیلیو بوتراگوئنو نام برد. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای جذاب این دوره فوتبالی دعوت می‌کنیم.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1966

مسابقات جام جهانی فوتبال 1966

تعداد ویدئوها: 18

در دوره « مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1966» با شما همراه هستیم. هشتمین دوره جام‌جهانی فوتبال، از تاریخ 11 الی 30 ژوئیه 1966 در انگلستان برگزار شد. در این مسابقات 16 تیم حضور داشتند. تنها نماینده آسیا در این مسابقات چشم بادامی‌های کره شمالی بودند. مراسم افتتاحیه‌ی مسابقات جام‌جهانی 1966 انگلستان با شکوه خاصی برگزار شد. از مهمانان ویژه این مراسم می توان به رییس فدراسیون وقت ژائو هاولانژ و الیزابت دوم، الکساندرا مری ملکه بریتانیا اشاره کرد. مسابقه افتتاحیه بین دو تیم ریشه‌دار انگلستان و اروگوئه در استادیوم ومبلی و در حضور نزدیک به 90 هزار نفر تماشاگر با نتیجه 0 - 0 به پایان رسید. از بازیکنان مشهور این دوره می‌توان به اوزه بیو، پله، بکن بائر و... اشاره کرد. میزبان مسابقات نیز بازیکن سرشناسی از جمله، بابی چارلتون، سر‌بابی رابسون و بابی مور را در اختیار داشت. در ادامه این رقابت‌های سخت و نفس‌گیر چهار تیم، انگلستان، پرتغال، آلمان‌غربی سابق و شوروی سابق با پشت سر گذاشتن حریفان خود به نیمه‌نهایی راه یافتند. یکی از دیدارهای این مرحله بین آلمان‌غربی و شوروی برگزار شد. آلمان ها موفق شدند با نتیجه 2 بر 1 پیروز و راهی فینال شوند. در دیگر مسابقه نیمه‌نهایی از سری مسابقات جام جهانی 1966 انگلستان میزبان در مقابل پرتغال قرار گرفت و با نتیجه 2 بر 1 پرتغال را از پیش رو برداشت. مسابقه فینال در استادیوم ومبلی و در حضور نزدیک به 100 هزار نفر تماشاگر برگزار شد. قضاوت این مسابقه را گانفرید دینتست از سوییس بر عهده داشت. دو تیم در نیمه اول تلاش‌های فراوانی برای گلزنی انجام دادند، اما در نهایت نیمه اول با تساوی 1 بر 1 پایان یافت. اما این پایان کار نبود، رقابت نفس‌گیر این دو تیم در نیمه دوم ادامه پیدا کرد و این میزبان انگلستان بود که در دقیقه 78 توسط مارتین پیترز به گل رسید و نتیجه کار 2 بر 1 شد. اما آلمان‌ها عقب نکشیدن و توسط ولفگانگ ویر در آخرین دقایق بازی نتیجه را به 2 بر 2 تغییر دادند. فینال جام‌جهانی 1966 در شرایطی برگزار شد که از آن به دلیل زده شدن یک گل مشکوک توسط جف هرست در دقیقه 101 که نتیجه را 3 بر 2 به سود انگلستان کرد، به عنوان جنجالی ‌ترین فینال جام‌جهانی یاد می‌شود. در نهایت انگلستان 4 بر 2 پیروز شد و جام قهرمانی را در خانه نگاه داشت. در تماشای ویدئوهای این دوره با ما همراه باشید.

جام ملت‌های اروپا 2016

جام ملت‌های اروپا 2016

تعداد ویدئوها: 14

در دوره «جام ملت‌های اروپا 2016»با ما همراه باشید تا رقابت‌های مقدماتی یورو 2016 فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم. این دوره پانزدهمین دوره مسابقات بود که به میزبانی فرانسه در 10 شهر برگزار شد. 24 تیم در چهار گروه از کشورهای مختلف اروپایی در این رقابت‌ها حضور داشتند. آلمان‌ها با 11 بار حضور در مسابقات، بیشترین حضور را در این رقابت‌ها تجربه می‌کردند. همچنین تیم‌های ایسلند، ایرلند شمالی، ولز، آلبانی و اسلواکی اولین حضور خود را تجربه کردند. در دیدار افتتاحیه این مسابقات، میزبان به مصاف تیم فوتبال رومانی رفت. این رقابت در استادیوم استاد دوفرانس و در حضور حدود 75 هزار تماشاگر برگزار شد. فرانسه توانست با یک بازی تهاجمی در حضور تماشاگران خود با دو گل اولیویر ژیرو و دیمیتری پایت در مقابل تک‌گل استانچو، رومانی را با نتیجه 2 بر 1 شکست دهد و اولین گام را محکم بردارد. از آمار و ارقام جالب مسابقات مرحله گروهی می‌توان به زدن 34 گل در 69 بازی مرحله گروهی اشاره کرد. 45 گل از 69 گل مرحله گروهی در نیمه دوم به ثمر رسید. گلی که مک‌کلین در دقایق آخر بازی وارد دروازه اکراین کرد، دیرهنگام‌‌ترین گل تاریخ مسابقات جام ملت‌های اروپا در وقت‌های معمول بازی بود. گابور کرالی مسن‌‌ترین بازیکن در تاریخ رقابت‌های یورو بود که برای تیم ملی کشورش بازی کرد. او در سن 40 سالگی در درون دروازه مجارستان ایستاد. از ولز و کرواسی می‌توان به عنوان پدیده‌های دور مقدماتی مسابقات نام برد. یکی از اتفاقات جالب در یورو 2016 فرانسه، رویارویی تیم‌های آلبانی و سوئیس بود در حالیکه برادران ژاکا با ملیت‌هایی متفاوت روبروی هم قرار گرفته بودند. آنتوان گریزمن در مسابقات جام ملت‌های 2016 فرانسه به‌عنوان بهترین گلزن یورو 2016 شناخته شد و کفش طلا را دریافت کرد. در نهایت تیم‌ملی پرتغال با گل ادر در وقت‌های اضافه فرانسه را شکست داد و برای اولین بار قهرمان مسابقات یورو شد.

مسابقات جام جهانی فوتبال 2014

مسابقات جام جهانی فوتبال 2014

تعداد ویدئوها: 20

در دوره «مسابقات جام جهانی فوتبال 2014»، شما را به تماشای بخش های جذاب و هیجان انگیز از این رقابت ها دعوت می‌کنیم. بیستمین دوره جام‌جهانی فوتبال، 12 ژوئن 2014 به میزبانی کشور برزیل برگزار شد. برزیل برای دومین بار پس از جام‌جهانی 1950 موفق به میزبانی این جام گردیده بود. در این دوره از بازی‌ها 32 تیم در قالب 64 مسابقه حساس در شهر‌های مختلف برزیل به رقابت پرداختند. تیم ملی اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی 2010 به‌همراه تیم‌های قدرتمند انگلستان و ایتالیا در مرحله گروهی و تیم‌های اروگوئه و فرانسه به ترتیب در مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی حذف شدند. مهم‌ترین رقابت‌ها در مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی 2014 برزیل، بین تیم‌های فرانسه-آلمان و هلند-کاستاریکا برگزار شد. اولین رقابت، 4 جولای 2014 در ورزشگاه ماراکانا "ریودو ژانیرو" برگزار شد و تیم ملی آلمان توانست با تک گل ماتس هوملس در دقیقه 13 تیم قدرتمند فرانسه را حذف کند. رقابت بعدی، 5 جولای 2014 در ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا "سالوادور" برگزار شد. در این بازی حساس و نفس‌گیر، تیم لاله‌های نارنجی موفق شدند در ضربات پنالتی تیم ملی کاستاریکا را شکست دهند. حساس ترین رقابت در نیمه‌نهایی جام‌جهانی 2014 برزیل، 8 جولای 2014 بین دو تیم آلمان و برزیل در ورزشگاه مینیرو "بلو هوریزونته" برگزار شد. در این بازی جذاب و پرگل، آلمانی‌ها بازی زیبا و تهاجمی را از خود به نمایش گذاشتند. عقاب‌ها توانستند با نتیجه 7 بر 1 تیم میزبان را شکست دهند و به فینال این دوره از رقابت‌ها صعود کنند. فینال جام‌جهانی 2014 برزیل، 13 جولای 2014 بین دو تیم قدرتمند آلمان و آرژانتین در ورزشگاه ماراکانا "ریودو ژانیرو" برگزار شد. تیم ملی آلمان با انگیزه بالایی به این دوره از رقابت‌ها راه یافته بود. عقاب‌ها توانستند با هدایت متفکرانه یواخیم لو و تک گل ماریو گوتزه در وقت‌های اضافه آلبی‌سلسته‌ها را شکست دهند و برای چهارمین بار قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کنند. در این جام‌جهانی، خامس رودریگز "James Rodríguez" ستاره جوان و کلیدی تیم ملی کلمبیا، با زدن 6 گل به عنوان آقای گل شناخته شد. لیونل مسی ستاره آرژانتینی به عنوان بهترین بازیکن جام‌جهانی از سوی فیفا انتخاب شد و دستکش طلا به مانوئل نویر بهترین دروازه‌بان جام بیستم رسید. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای این دوره دعوت می کنیم.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1974

مسابقات جام جهانی فوتبال 1974

تعداد ویدئوها: 36

در دوره ویدئویی «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1974» همراه شما خواهیم بود تا با نمایش صحنه‌هایی جذاب از رقابت‌ها در کنار شما عزیزان باشیم. جام‌جهانی 1974، دهمین دوره از مسابقات جام‌جهانی به میزبانی آلمان‌غربی پیشین بود که در آن 16 تیم در 9 شهر این کشور به مصاف یکدیگر رفتند. دو تیم آلمان‌غربی و شرقی سابق در گروه 1، یوگسلاوی سابق و برزیل در گروه 2، هلند و سوئد در گروه 3 و لهستان و آرژانتین در گروه 4 به مرحله دوم مسابقات جام‌جهانی 1974 آلمان غربی راه یافتند. تیم‌های هلند و آلمان غربی از هشت تیم باقی مانده در دیدار نیمه‌نهایی، توانستند به فینال این دوره از مسابقات راه یابند. فینال باشکوه این دوره از رقابت‌ها، 7 جولای 1974 بین دو تیم قدرتمند آلمان غربی و هلند در ورزشگاه المپیک مونیخ برگزار شد. قضاوت این بازی حساس را جک تیلور انگلیسی برعهده داشت. بازیکنان دو تیم از تمام استعداد و توان خود برای کسب عنوان قهرمانی استفاده نمودند. تیم آلمان با حضور کاپیتان توانمند خود، فرانتس بکن باوئر و تیم هلند در کنار ستاره خود، یوهان کرایف برای رسیدن به مقام نخست بسیار تلاش کردند. گل اول این دیدار بعد از یک پنالتی به نفع تیم هلند زده شد و موجب شادی هواداران این تیم گردید. پس از این گل، حاشیه‌ها و خطاهای بازی آغاز گشت و در نتیجه این خطاها یک پنالتی به نفع تیم آلمان گرفته شد. ضربه پنالتی توسط پائول برایتنر به گل زیبایی تبدیل گشت و نتیجه دیدار به تساوی کشید. پس از این گل تیم هلند به حملات مکرر دست زد اما علی‌رغم این تلاش‌ها، در دقایق پایانی نیمه اول گل دوم توسط گرد مولر برای آلمان به ثمر رسید. در نیمه دوم، تیم‌ها به امید دستیابی به مقام قهرمانی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و در نهایت تیم آلمان غربی با همان نتیجه 2 بر 1 موفق به کسب عنوان قهرمانی جام‌جهانی 1974 شد. در این جام‌جهانی، گرژگورژ لاتو لهستانی"Grzegorz Lato" با زدن 7 گل کفش طلای این دوره از رقابت‌ها را به‌ خود اختصاص داد و یوهان کرایف هلندی به عنوان بهترین بازیکن جام دهم شناخته شد. ولادزلف مودا لهستانی به عنوان بهترین بازیکن جوان این جام شناخته شد و بهترین تیم این دوره از رقابت‌ها، آلمان‌غربی جایزه بازی جوانمردانه را به خود اختصاص داد.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1990

مسابقات جام جهانی فوتبال 1990

تعداد ویدئوها: 17

در دوره «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1990» با ما همراه باشید تا این دوره از مسابقات را مورد بررسی قرار دهیم. جام‌جهانی 1990، چهاردهمین دوره از مسابقات جام‌جهانی بود که به میزبانی ایتالیا برگزار شد. 12 شهر مختلف در ایتالیا میزبانی این مسابقات را بر عهده داشتند. از درماتیک‌ترین مسابقات دور مقدماتی این جام می‌توان به مسابقه بین دو تیم آرژانتین و کامرون اشاره کرد که تیم فوتبال کامرون با وجود دو بازیکن اخراجی توانست آرژانتین مدعی را شکست دهد. طولانی‌ترین رکورد گل نخوردن در یک دوره، به تیم ایتالیا با 517 دقیقه تعلق دارد، که در ثبت این رکورد والتر زنگا دروازبان ايتاليا نقش اساسی ایفا کرد. آرژانتینی‌ها با دریافت 10 کارت قرمز در جام‌جهانی، از این نظر صاحب یک رکورد بی‌نظیر هستند. در این بین سه کارت قرمز آنها در جام‌جهانی 1990 به ثبت رسیده و پدرو مونزون نیز اولین بازیکنی است که در تاریخ فینال‌های جام جهانی از زمین اخراج شده است. بازی‌های آلمان و هلند همواره با حساسیت‌های کاذب همراه بوده است. به همین دلیل رویارویی دو تیم در دور دوم جام جهانی، تنها دو سال پس از پیروزی هلند مقابل آلمان در یورو 88، بسیار حساس و پرتنش بود. تنها 20 دقیقه از بازی گذشته بود که فرانک رایکارد به دلیل خطایی که روی رودی فولر انجام داد یک کارت زرد دریافت کرد اما دور از چشم داور در یک حرکت زشت به روی بازیکن حریف آب دهان پرتاب کرد اما داور صحنه را ندید و او را از زمین مسابقه اخراج نکرد. در نهایت این مسابقه با برد آلمان‌ها خاتمه یافت. متوسط کمترین تعداد گل در جام جهانی 1990 ایتالیا رقم خورد که متوسط آن 2.21 درصد بود. دو تیم آرژانتین و آلمان پس از پیمودن مراحل متعدد به فینال این رقابت‌ها راه یافتند. در مرحله نیمه نهایی آرژانتین توانست ایتالیا را در ضربات پنالتی از پیش روی بردارد. آلمان نیز در ضربات پنالتی 4 بر3 انگلستان را از پیش روی برداشت. رقابت فینال در تاریخ 8 جولای 1990 در استادیوم المپیک رم برگزار شد. در نیمه اول گلی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. اما در نیمه دوم و در دقیقه 85 این رقابت داور یک پنالتی به نفع تیم آلمان گرفت که آندریاس برمه این ضربه پنالتی را به تک گل زیبا و پیروزی‌بخش تیمش تبدیل کرد. در نهایت آلمان‌غربی توانست عنوان قهرمانی جام جهانی 1990 ایتالیا را از آن خود کند. سالواتوره اسکیلاچی در این مسابقات به عنوان بهترین بازیکن و آقای گل مسابقات انتخاب شد. از شما دعوت می‌کنیم در تماشای ویدئوهای این دوره با ما همراه باشیم.