دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش وینگ چون

آموزش وینگ چون

تعداد ویدئوها: 49

در دوره ویدیویی «آموزش وینگ چون» به معرفی این هنر رزمی چینی پرداخته و تکنیک‎ها و حرکات کاربردی آن را بررسی می‎نماییم. تاریخچه پیدایش ورزش رزمی وینگ چون به حدود 300 سال پیش باز می‎گردد؛ زمانی که یکی از راهبان و استادان معبد شائولین به نام نگ مویی پس از حمله و تخریب معبد توسط سلسله چینگ، موفق به فرار شد و جان سالم به در برد. وی پس از جدا شدن از شائولین، به ایجاد سبک‎هایی بر پایه کونگ فو پرداخت که از مهم‎ترین آنها می‎توان به وینگ چون اشاره کرد. البته یکی از افرادی که نقش بسزایی را در گسترش و شناساندن هنر رزمی وینگ چون به جهان ایفا نمود، استاد بزرگ ایپ من بود. این استاد برجسته چینی تا زمان مرگش، شاگردان متعددی را در حوزه وینگ چون کونگ فو پرورش داد. بروس لی، چهره شناخته شده دنیای هنرهای رزمی از شاگردان استاد بزرگ ایپ من به شمار می‎رود که با تدریس وینگ چون در خارج از کشور چین در راستای ادامه راه استاد بسیار کوشید. سبک وینگ چون فرم خاصی از هنرهای رزمی چینی محسوب می‎شود که بر پایه دفاع شخصی و همراه با تکنیک‎های کاربردی و تهاجمی در مبارزات نزدیک طرح‌ریزی شده است. حرکات و تمرینات متعددی برای تسلط کافی در این هنر رزمی وجود دارد که یکی از معروف‎ترین آنها، چی سائو می‎باشد. این حرکت که با نام دستان چسبنده نیز شناخته می‎شود، مهارت تشخیص جهت و نیروی وارد شده از سوی حریف و چگونگی مقابله با آن را در فرد افزایش می‎دهد. همچنین از دیگر حرکات کاربردی در این هنر رزمی می‎توان از بیو سائو، لاپ سائو، فوک سائو، بونگ سائو و مشت‎های زنجیره‎ای نام برد. در انتها توجه شما را به تماشای ویدیوهای آموزشی وینگ چون جلب می‌کنیم.

آموزش کراو ماگا

آموزش کراو ماگا

تعداد ویدئوها: 17

در دوره ویدیویی «آموزش کراو ماگا» با این هنر رزمی بیشتر آشنا خواهید شد. ورزش رزمی کراو ماگا توسط فردی به نام ایمی لیختنفلد "Imi Lichtenfeld" که یک ورزشکار مجارستانی موفق در رشته‌های بوکس، کشتی و ژیمناستیک بود در دهه 1930 میلادی و در براتیسلاوا (پایتخت کنونی اسلواکی) ایجاد گردید. وی با توجه به حضور در محیط‌های نظامی و آگاهی از فنون رزمی دریافت که می‌توان از مهارت‌های رزمی به گونه‌ای متفاوت و البته کاربردی برای رهایی از موقعیت‌های خطر استفاده نمود. سیستم رزمی و البته غیررقابتی کراو ماگا بر پایه یک اصل مهم بنا شده است و آن هم جلوگیری از درگیری به هر طریقی است که در صورت عدم امکان، شخص می‌بایست توانایی خنثی کردن خطر در کوتاه‌ترین زمان با مستقیم‌ترین روش را داشته باشد. این توانایی با استفاده بهینه از قدرت بدنی امکان‌پذیر خواهد بود. تکنیک‌های موجود در کراو ماگا، در حقیقت فرد را برای مقابله با درگیری‌های تن به تن آماده می‌نماید که برخی از آنها عبارتند از دفاع در برابر سلاح سرد یا گرم، ضربه پای مستقیم و چرخشی و ضربه آرنج. افرادی که به فنون این هنر رزمی مسلط هستند بدون نگرانی از مسلح یا غیرمسلح بودن افراد مهاجم به خوبی می‌دانند که در شرایط متفاوت و ناخواسته چگونه به بهترین شکل ممکن خطر موجود را دفع نموده و حتی حریف را از پای درآورند. با تماشای ویدیوهای این دوره چندین تکنیک کاربردی و جذاب از دفاع شخصی کراو ماگا را فراخواهید گرفت. با ما همراه باشید.

تکنیک‌های قفل کردن مفصل در ورزش‌های رزمی

تکنیک‌های قفل کردن مفصل در ورزش‌های رزمی

تعداد ویدئوها: 37

در دوره ویدیویی «تکنیک‌های قفل کردن مفصل در ورزش‌های رزمی» با ما همراه باشید. با نگاهی به تحقیقات و یافته‌های باستان‌شناسان در زمینه هنرهای رزمی در می‌یابیم که این نوع ورزش از قدمت بالایی برخوردار بوده و تاریخچه آن تقریبا به چیزی در حدود 4000 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. این نوع از ورزش‌ها که در کشورهایی از جمله مصر، یونان باستان و چین پا به عرصه وجود گذاشتند، با تنوعی بالا در دو دسته کلی ورزش‌های رزمی ضربه‌ای و گلاویزی جای می‌گیرند که از جمله هنرهای رزی ضربه‌ای می‌توان به بوکس، کاراته، تکواندو، کونگ فو و گلاویزی به کشتی، جودو و هاپکیدو اشاره کرد. درگیری و وارد نمودن ضربات به همراه اجرای تکنیک‌های مختلف وجه مشترک تمامی ورزش‎های رزمی به حساب می‌آید و بسته به نوع خاص آن ورزش در چارچوب قوانین از پیش تعیین شده‎ای اجرا می‌گردد. یکی از این نقاط مشترک، تکنیک‌های قفل مفاصل است که در بسیاری از انواع هنرهای رزمی به کار گرفته می‌شود و از جمله آنها می توان به تکنیک قفل زانو، قوزک، پاشنه و مچ پا اشاره کرد. در دوره پیش‌روی بردلی دزیر، مبارز حرفه‌ای ام‌ام‌ای تکنیک‌های مختلف قفل کردن مفاصل در ورزش‌های رزمی را به شما علاقه‌مندان آموزش می‌دهد. امیدواریم از تماشای این ویدیوها نهایت استفاده را ببرید.

آموزش حرفه‌ای نینجوتسو

آموزش حرفه‌ای نینجوتسو

تعداد ویدئوها: 99

در دوره ویدیویی «آموزش حرفه‌ای نینجوتسو» شما را با این هنر رزمی و تکنیک‌های کلیدی آن آشنا خواهیم کرد. نینجوتسو یک هنر رزمی ژاپنی و در لغت به معنای هنر پنهانی می‌باشد. نینجوتسو در واقع مجموعه‌‌ای از مهارت‌های رزمی است که در آن به اصول و تاکتیک‌های جنگ‌های نامتعارف، شیوه‌های جاسوسی و کارهای مخفیانه پرداخته می‌شود. هنر رزمی که علاوه بر تقویت مهارت‌ها و قدرت جسمانی، بر تقویت ذهن و پرورش قوه تمرکز نیز تأکید دارد. بنابر منابع تاریخی مختلف تاریخچه پیدایش نینجوتسو را می‌توان همزمان با ظهور نینجاها به عنوان نیروهای مخالف سامورایی‌ها در دوران فئودالی ژاپن دانست. پس از آن این نیروهای مخفی در قالب گروه‌های کوچک و با تکیه بر شیوه‌های کاملا سری جنگی تا قرن نوزدهم به عنوان یک نیروی بانفوذ در کشور ژاپن شناخته شدند. یکی از ویژگی‌های قابل توجه نینجاها بکارگیری سلا‌ح‌های مختلف و نوع پوشش آنهاست. نینجاها از لباس‌های تیره و نقاب به منظور پوشاندن چهره و ایجاد رعب و وحشت استفاده می‌کردند و از سلاح‌هایی نظیر شوریکن، کوساری فوندو، کونای و... بهره می‌بردند. بدون شک بهترین مکان برای فراگیری هنر رزمی نینجوتسو کشور ژاپن و آن هم زیر نظر استادان بزرگی همچون ماساکی هاتسومی است. هاتسومی به عنوان سی‌ و چهارمین استاد بزرگ از خاندان تاگاکور نینجا و پایه‌گذار بوجینکان بودو تای جوتسو، نقش بسیار مهمی را در ترویج و گسترش این هنر رزمی ایفا نموده است. در این دوره آموزشی قصد داریم تکنیک‌های نینجوتسو را از پایه تا پیشرفته مورد بررسی قرار داده و به آموزش هر یک از آنها بپردازیم. پس در ادامه از شما علاقه‌مندان به هنرهای رزمی ژاپنی دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای این دوره بنشینید.