دسته بندی ها:

دسته بندی ها

مسابقات تکواندو- المپیک 2012 و 2016

مسابقات تکواندو- المپیک 2012 و 2016

تعداد ویدئوها: 8

در دوره ویدیویی «مسابقات تکواندو- المپیک 2012 و 2016» با ما به تماشای بخش‌های جذابی از این رقابت‌ها بنشینید. تکواندو یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های رزمی در جهان است که پیشینه آن را به دهه 1940 میلادی نسبت می‌دهند. خاستگاه این ورزش کشور افسانه‌ای کره جنوبی می‌باشد که با کوشش برخی از استادان برجسته هنرهای رزمی این کشور به صورت تلفیقی از رشته‌های کاراته، هنرهای رزمی چینی و هنرهای رزمی سنتی این سرزمین ایجاد گشت. باوجود اینکه تکواندو از کاراته متأثر بوده و شباهت‌هایی نیز با برخی سبک‌های جنوبی کونگ فو دارد، اما سبک خاص این رشته آن را از سایر سبک‌های رزمی موجود متمایز می‌سازد. ورزشی که متکی بر ضربات پا با حداکثر قدرت و سرعت بوده و بر حفظ فاصله فیزیکی با حریف و اجرای فنون مختلف پا استوار می‌باشد. مسابقات تکواندو در قالب رقابت‌های المپیک، جهانی و قاره‌ای زیر نظر فدراسیون جهانی تکواندو "WTF" برگزار می‌گردد. این ورزش از سال 2000 به طور رسمی به جمع رشته‌های ورزشی المپیک تابستانی پیوست. از جمله تکواندوکاران مشهور کشورمان می‌توان از هادی ساعی دارنده دو مدال طلا و یک برنز رقابت‌های المپیک به عنوان پرافتخارترین تکواندوکار ایران نام برد. در دوره ویدیویی پیش‌روی گوشه‌هایی از مبارزات تکواندوکاران در اوزان مختلف و در دو المپیک 2012 لندن و 2016 ریو را تقدیم حضورتان می‌نماییم. با ما همراه باشید.

مسابقات هادی ساعی

مسابقات هادی ساعی

تعداد ویدئوها: 4

در دوره ویدیویی «مسابقات هادی ساعی» با هم نگاهی به زندگینامه این ورزشکار پرافتخار کشورمان می‌اندازیم. هادی ساعی بنه کهال، پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در تاریخ رقابت‌های المپیک، 21 خرداد سال 1355 در شهر ری چشم به جهان گشود. وی به دلیل علاقه فراوان به ورزش تکواندو از سنین پایین تمرینات خود را آغاز نمود و در نهایت در سال 1372 (17 سالگی) به عضویت تیم ملی ایران درآمد. قهرمان تکواندوی جهان و المپیک در نخستین حضور خود در میادین بین‌المللی، در سال 1995 و در رقابت‌های ارتش‌های جهان (کرواسی) موفق به کسب مدال نقره گشت. از افتخارات این ورزشکار پرآوازه کشورمان می‌توان به دو مدال طلای المپیک 2004 آتن و 2008 پکن در کنار مدال برنز المپیک 2000 سیدنی اشاره کرد. همچنین در کارنامه حرفه‌ای وی، مدال‌های رنگارنگی از دیگر رقابت‌ها همچون مسابقات جهانی، بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا، بازی‌های غرب آسیا و ... وجود دارد. ساعی در آبان ماه سال 1387 پس از 15 سال فعالیت حرفه‌ای با انجام یک مسابقه نمادین با امید غلامزاده خداحافظی خود از دنیای قهرمانی را رسما اعلا نمود و در همان سال با ورود به عرصه سیاست به شورای شهر تهران راه یافت. همچنین از فعالیت‌های هنری این ورزشکار نامدار کشورمان نیز می‌توان به ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی "آمین"، فیلم سینمایی "پی 22" و تله فیلم "اسید" اشاره کرد. در دوره پیش روی رویارویی تکواندوکار کشومان در برابر سئونگ میونگ در نیمه نهایی رقابت های المپیک 2004 آتن را مشاهده خواهید نمود. امیدواریم تماشای این رقابت جذاب مورد پسند شما عزیزان واقع گردد.

مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 49 و 58 کیلوگرم

مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 49 و 58 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 21

در دوره « مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 49 تا 58 کیلوگرم» گوشه‌هایی از مسابقات جهانی تکواندو را به تماشا خواهید نشست. این مسابقات در المپیک سال 2016 و در شهر ریودوژنیروی کشور برزیل برگزار شد. ویدئوهای منتخب این دوره شامل مسابقات وزن‌های 49 و 80 کیلوگرم می‌شود. تکواندو را به عنوان هنری رزمی نیز می‌شناسند که از کشور کره منشا گرفته است. این ورزش المپیکی، ورزش ملی کشور کره جنوبی است و تعداد بسیاری از ورزشکاران کره‌ای این ورزش را به عنوان ورزش مورد علاقه خود انتخاب می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با این ورزش رزمی، بهتر است ابتدا کمی از تاریخچه تشکیل فدراسیون جهانی تکواندو را بدانید: فدراسیون جهانی تکواندو در سال 1973 با حضور 35 نماینده از سراسر جهان در شهر سئول تأسیس شد و ریاست آن را نیز «اون یانگ کیم» بر عهده داشت. فدراسیون جهانی تکواندو در سال 1974 عضو انجمن فدراسیون‌های جهانی اروپا، آمریکا، آسیا و آفریقا شد و از سال 2005، اتحادیه تکواندوی اقیانوسیه نیز به عنوان پنجمین عضو فدراسیون جهانی این ورزش به رسمیت شناخته شد. در سال 1980 مسکو بطور رسمی از طرف کمیته بین‌المللی المپیک به عضویت این فدراسیون درآمد و در المپیک سال 1988 در شهر سئول کشور کره جنوبی و 1992 بارسلون اسپانیا به عنوان ورزشی نمایشی شرکت داده شد. در سال 1994 این ورزش به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی شرکت کننده در المپیک 2000 سیدنی انتخاب شد و در سال 1995 به عضویت انجمن المپیک تابستانی درآمد. فدراسیون این رشته ورزشی تاکنون 3 رئیس کره‌ای داشته است. در سال ۱۹۵۵، نام این ورزش به عنوان یک هنر رزمی کره‌ای ثبت و از سوی مقامات سیاسی به رسمیت شناخته شد. انجمن تکواندوی کره در سال ۱۹۶۵، فدراسیون بین‌المللی تکواندو در سال ۱۹۶۶ و فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۱۹۷۳با حمایت رجال سیاسی کره جنوبی تأسیس شد. به تماشای ورزش ملی کشور کره جنوبی و محبوب‌ترین سبک رزمی در سراسر دنیا بنشینید.

مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 67 و 80 کیلوگرم

مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 67 و 80 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 11

در دوره ویدیویی «مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 67 تا 80 کیلوگرم» با رقابت‌های مهیج ورزش محبوب تکواندو در المپیک 2016 ریو با شما عزیزان همراه خواهیم بود. ورزش تکواندو "Taekwondo" را می‌توان یکی از محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی در دنیا دانست که پس از پایان جنگ جهانی دوم و با کوشش برخی از استادان برجسته هنرهای رزمی کشور کره جنوبی به صورت تلفیقی از رشته‌های کاراته، هنرهای رزمی چینی و هنرهای رزمی سنتی این سرزمین ایجاد شد. این ورزش در ابتدا با نام‌های «تانگ سو دو» و «کونگ سو دو» شناخته می‌شد اما بعد نام تکواندو را برای همیشه به خود گرفت. خاستگاه ورزش مهیج تکواندو کشور افسانه‌ای کره جنوبی می‌باشد و تاریخچه پایه گذاری آن را نیز به دهه 1940 میلادی نسبت می‌دهند. گرچه این ورزش دفاعی متاثر از کاراته بوده و شباهت‌هایی نیز با برخی سبک‌های جنوبی کونگ فو دارد، ولی سبک خاص این رشته پرطرفدار که متکی بر ضربات پا با حداکثر قدرت و سرعت است و بر حفظ فاصله فیزیکی با حریف و طراحی فنون که برای دور ساختن مهاجم استوار بوده، آن را از سایر سبک‌های رزمی موجود متمایز می‌نماید. این رشته ورزشی با بیشترین تعداد ورزشکار در میان سایر ورزش‌های رزمی در سراسر دنیا زیر نظر فدراسیون جهانی تکواندو "WTF" قرار دارد. این سازمان در سال 1973 تأسیس شده و مقر آن نیز در منطقه جونگنو شهر سئول است. تکواندو یکی از ورزش‌های المپیک تابستانی 2016 بود که از 17 تا 20 آگوست در چهار وزن و دو گروه مردان و زنان در سالن ورزشی کاریوکا آرنا 3 شهر ریو برگزار شد. تعداد 128 شرکت کننده از 63 کشور مختلف در این مسابقات حضور یافتند که در مجموع این مسابقات، کره جنوبی با 2 مدال طلا و 3 برنز مقام نخست را از آن خود کرد. در فینال جذاب وزن 80 کیلوگرم آقایان، صلاح سیسه "Cheick Sallah Cisse" از کشور ساحل عاج با ضربه چرخشی دیدنی به سر در لحظات پایانی در برابر لوتالو محمد "Lutalo Mohammad"، دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن یک پیروزی خیره کننده به دست آورد و صاحب گردن آویز طلا شد. او دومین مدال المپیک 2016 ریو را پس از برنز هموطنش؛ بانوی تکواندوکار 67- کیلوگرم، روث باگی برای کشورش به ارمغان آورد. در این رقابت‌ها و در وزن 67- کیلوگرم بانوان، اوهیاری "Oh Hye-ri" از کره جنوبی در مبارزه‌ای بسیار نزدیک و پرهیجان به ویژه در راند سوم و با اختلاف یک امتیاز هابی نایار "Haby Niaré" از فرانسه را شکست داد و به مقام قهرمانی دست یافت. امیدواریم از تماشای رقابت‌های جذاب و دیدنی تکواندو در دو بخش مردان و زنان و همچنین مراسم اهدای مدال‌ نهایت لذت را ببرید.

مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 57 تا 68 کیلوگرم

مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 57 تا 68 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 11

در دوره "مسابقات تکواندو المپیک 2016 ریو- وزن 57 تا 68 کیلوگرم" با رشته ورزشی تکواندو "Taekwondo" در مسابقات المپیک 2016 ریو بیشتر آشنا خواهید شد. پیشینه این رشته ورزشی به کره جنوبی باز می‌گردد. تکواندو دارای بیشترین تعداد ورزشکار در میان ورزش‌های رزمی در سراسر دنیا است. این رشته ورزشی زیر نظر فدراسیون جهانی تکواندو "WTF" قرار دارد. تکواندو یکی از ورزش‌های بازی‌های المپیک تابستانی 2016 بود که از 17 تا 20 اوت 2016 در شهر ریو برگزار شد. این مسابقات در ۴ وزن و دو گروه مردان و زنان در سالن ورزشی کاریوکا آرنا ۳ برگزار شد. تعداد 128 شرکت کننده از 63 کشور در این مسابقات حضور یافتند. در مجموع این مسابقات، کره جنوبی با 2 مدال طلا و 3 برنز مقام اول را از آن خود کرد. جید جونز "Jade Jones" انگلیسی در دیدار فینال وزن 57 کیلوگرم زنان توانست با برد مقتدرانه مقابل اوا کالوو "Eva Calvo" از اسپانیا، عنوان قهرمانی خود در المپیک پیشین را تکرار نماید. کیمیا علیزاده بانوی پرافتخار کشورمان در این مسابقات به مدال ارزشمند برنز دست یافت. در وزن 68 کیلوگرم مردان، احمد ابوغوش "Ahmad Abughaush" از اردن در عین ناباوری و با شگفتی تمام حریفان قدرتمند خود از جمله جوئل گنزالس اسپانیایی "Joel González" و لی‌دایه هون "Lee Dae-hoon" را شکست داد و در فینال نیز الکسی دنیسنکو "Aleksey Denisenko" را از پیش روی برداشت و برای اولین بار به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت. در قسمت مردان و این وزن نماینده‌ای از ایران حضور نداشت. فرزان آشورزاده، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی از ایران در دور یک هشتم نهایی از دور مسابقات کنار رفتند. در این دوره، تماشای مسابقات جذاب تکواندو در دو بخش مردان و زنان و همچنین مراسم اهدای مدال برای شما علاقه‌مندان به ورزش تکواندو خالی از لطف نیست.