دسته بندی ها:

دسته بندی ها

برترین امتیازات در مسابقات تنیس

برترین امتیازات در مسابقات تنیس

تعداد ویدئوها: 20

در دوره ویدیویی «برترین امتیازات در مسابقات تنیس» با ما همراه باشید. با نگاهی به تاریخچه ورزش تنیس درمی‌یابیم که این رشته به عنوان یک ورزش راکتی و البته گران‌قیمت در ابتدا در بریتانیا و میان اشراف‌زادگان رایج بود و در آن زمان مسابقات این رشته با دستان خالی و پس از مدتی با دستکش انجام می‌شد. با گذشت زمان و در اواخر قرن نوزدهم در بیرمنگام انگلستان این ورزش شکل امروزی به خود گرفت و قوانین آن در دهه 1890 اندکی تغییر یافت. رقابت‌های تنیس در دو بخش مردان با نام مسابقات ATP و در بخش زنان با نام مسابقات WTA زیر نظر فدراسیون بین‌المللی تنیس "ITF" برگزار می‌گردد. از جمله رویدادهای معروف این رشته ورزشی می‌توان به گرند اسلم اشاره کرد که خود چهار رقابت بزرگ جهانی تنیس آزاد استرالیا، آزاد فرانسه، آزاد آمریکا و ویمبلدون را شامل می‌شود. این رویدادها در کنار رقابت‌های ATP World Tour 500 ،ATP World Tour Master 1000 ،ATP World Tour 250 ،Davids Cup و ATP finals مسابقات ATP World Tour را تشکیل می‌دهند. با برگزاری این رقابت‌ها تماشاگران شاهد لحظات جذاب و هیجان‌انگیزی از تلاش تنیس‌بازان برای کسب امتیاز هستند به ویژه اگر شرکت کنندگان از ستارگان مشهور این رشته ورزشی باشند. در این دوره سعی کرده‌ایم لحظات جذاب کسب برترین امتیازات در تورنمنت‌های مختلف توسط تنیس‌بازان به خصوص تنیسورهای مطرحی همچون نواک جوکوویچ، راجر فدرر و اندی ماری را برای شما عزیزان به نمایش بگذاریم. امیدواریم از تماشای این ویدیوها نهایت لذت را ببرید.

رقابت جوکوویچ و ماری 2017

رقابت جوکوویچ و ماری 2017

تعداد ویدئوها: 5

در دوره ویدیویی «رقابت جوکوویچ و ماری2017» با ما به تماشای مسابقه جذاب میان این دو تنیسور مشهور بنشینید. در مسابقات آزاد قطر "Qatar ExxonMobil Open" سال 2017 که بخشی از سری رقابت‌های ATP World Tour 250 را در بر می‌گرفت، تنیس‌بازانی از سراسر دنیا برای رقابت با یکدیگر در دوحهِ قطر حضور یافتند. نواک جوکوویچ، که یکی از شرکت کنندگان در این رقابت‌ها بود هم‌اکنون (2019) عنوان تنیسور شماره یک جهان در مسابقات ATP را در اختیار دارد. وی که از 14 سالگی به طور رسمی در تورنمنت‌های مختلف تنیس حضور یافته، تاکنون توانسته است قهرمانی پانزده گرند اسلم، سه عنوان متوالی جام استرالیا و بسیاری عناوین دیگر را در لیست افتخارات خود ثبت نماید. گرند اسلم در حقیقت چهار رویداد بزرگ جهانیِ تنیس آزاد استرالیا، آزاد فرانسه، آزاد آمریکا و قهرمانی ویمبلدون را در بر می‌گیرد. جوکوویچ در فینال رقابت‌های آزاد قطر و در تاریخ 7 ژانویه در مقابل اندی ماریِ اسکاتلندی قرار گرفت. اندی ماری نیز در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود تاکنون توانسته است سه عنوان قهرمانی گرند اسلم و دو مدال طلای المپیک 2012 لندن و 2016 ریو و البته مدال نقره المپیک لندن را کسب نماید. جوکوویچ در این دیدار توانست در سه ست و با نتایج 6-3، 5-7 و 6-4 اندی ماری را شکست دهد و عنوان قهرمانی مسابقات تنیس آزاد قطر 2017 را از آن خود نماید. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

تجزیه و تحلیل بازی ستارگان

تجزیه و تحلیل بازی ستارگان

تعداد ویدئوها: 4

در دوره ویدیویی «تجزیه و تحلیل بازی ستارگان» با ما همراه باشید. در دنیای ورزش تنیس همانند سایر ورزش‌ها ستارگانی وجود دارند که به علت عملکرد عالی و پیشرفت‌هایی که داشته‌اند به بهترین‌های این رشته تبدیل شده‌اند. از میان این ستارگان می‌توان به نواک جوکوویچ، رافائل نادال، راجر فدرر، اندی ماری و تعدادی ستارگان قدیمی این ورزش همچون جیمی کانرز، جان مک‌انرو و آندره آغاسی اشاره کرد. در مستند پیش‌روی سعی کرده‌ایم به بررسی و تحلیل بازی دو تن از این ستارگان یعنی نواک جوکوویچ و رافائل نادال بپردازیم. نواک جوکوویچ تنیسور شماره یک جهان (سال 2019)، به عنوان بهترین برگشت دهنده در دنیای ورزش تنیس شناخته می‌شود. جوکوویچ با برخورداری از پاهایی نیرومند، وزن سبک و مرکز ثقل پایین به خوبی می‌تواند جابجایی‌های بی‌نظیری را انجام دهد. از سوی دیگر رافائل نادال اسپانیایی که به فورهندهای قدرتمندش شهرت دارد، یک تنیسور چپ دست است که غالبا از تکنیک پایان وارونه در زدن ضربات خود بهره می‌برد. این دو چهره مشهور دنیای تنیس افتخارات بسیاری در کارنامه حرفه‌ای خود دارند که از این میان می‌توان به پانزده قهرمانی گرند اسلم و سه عنوان متوالی جام آزاد استرالیا برای جوکوویچ و هفده قهرمانی گرند اسلم در کنار دو مدال طلای المپیک 2008 پکن (انفرادی) و 2016 ریو (تیمی) برای رافائل نادال اشاره کرد. در ادامه از شما علاقه‌مندان به ورزش تنیس دعوت می‌کنیم به تماشای ویدیوهای پیش‌روی بنشینید.

نکات کلیدی در تنیس

نکات کلیدی در تنیس

تعداد ویدئوها: 20

تنیس به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین ورزش‌های دنیا از همان ابتدای تاریخ خود شاهد بازی‌های حیرت‌انگیزی بوده و ستاره‌های زیادی از بوریس بکر تا پیت سامپراس، آغاسی تا نادال و مارتینا ناوراتیلوا تا استفی گراف و خواهران ویلیامز را به خود دیده است. آنچه مسلم است آن است که این ستاره‌ها با سال‌ها تمرین و آموزش توانسته‌اند چنین بازی‌های زیبایی را از خود به نمایش بگذارند. اگر شما هم به این ورزش علاقه دارید و می‌خواهید روزی ستاره تنیس شوید، به تماشای این دوره بنشینید، ما در این مجموعه ویدئو نکات کلیدی و تکنیک‌های این ورزش محبوب را به شما آموزش می‌دهیم.

جیمی کانرز- تنیس باز قدیمی

جیمی کانرز- تنیس باز قدیمی

تعداد ویدئوها: 13

در مستند ویدیویی «جیمی کانرز- تنیس باز قدیمی» سری به زندگی حرفه‌ای این تنیسور مشهور آمریکایی خواهیم زد. جیمی کانرز در تاریخ 2 سپتامبر سال 1952 در شهر ایست سنت لوئیس از ایالت ایلینوی آمریکا به دنیا آمد. وی یک تنیسور حرفه‌ای و البته بازنشسته است که در دهه 70 و 80 میلادی مرد شماره یک تنیس جهان لقب داشت و با بازی‌های پرشور و جنگنده‌اش شناخته می‌شد. از آنجایی که گلوریا، مادر جیمی خود یک تنیس‌باز ماهر بود از همان دوران کودکی قوانین و اصول این ورزش را به پسرش آموزش داد. جیمی با این تصور تربیت شد که باید پیروز از زمین مسابقه بیرون بیاید. به همین خاطر در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود تنها چیزی که به دنبال آن بود پیروزی بود و برای این پیروزی نه تنها به مهارت و تجربه خود تکیه می‌کرد، بلکه از نقاط ضعف حریفان برای شکست دادنشان بهره می‌برد. برای جیمی فرقی نداشت که حریف مقابلش برادرش، دوستش و یا یک غریبه باشد؛ با ورود به زمین تمام دوستی‌ها را کنار می‌گذاشت و برای بردن می‌جنگید. وی به همان اندازه که طرفدارانی داشت مخالفانی نیز داشته و دارد. برخی از مخالفان وی معتقدند که او برای رقبای خود ارزش و احترامی قائل نبود و از او به عنوان ورزشکاری که تنها به پیروزی در زمین بازی آن هم به هر قیمتی که شده فکر می‌کرد یاد می‌کنند. در سوی دیگر هوادارانش او را به خاطر روحیه جنگنده و تلاش خستگی‌ناپذیری که تا آخرین لحظه بازی داشت تحسین می‌کنند. از جمله افتخارات این تنیس‌باز مشهور می‌توان به 109 عنوان قهرمانی انفرادی و دو عنوان گرند اسلم تیمی اشاره کرد. جیمی کانرز در 29 آوریل سال 1996 از دنیای ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد. در ادامه از شما عزیزان دعوت می‌کنیم با ما به تماشای این مستند بنشینید.