دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش بوکس

آموزش بوکس

تعداد ویدئوها: 40

حمله است که در آن از یک مشت استفاده می‌شود. ورزشکاران این رشته ورزشی که به آن‌ها بوکسور گفته می‌شود، باید از دستکش استفاده کنند. این ورزش رزمی در 3 تا 15 راند 3 دقیقه‌ای انجام شده و بین هر راند بازی یک دقیقه وقت استراحت وجود دارد. بوکسورها مسابقات خود را در یک مربع که با طناب محصور شده، انجام می‌دهند. به زمین مسابقه بوکس نیز رینگ می‌گویند که ابعاد آن از 4،90 تا 6،10 متر متغیر است. ورزش بوکس بر اساس مستندات، در منطقه مدیترانه و قبل از میلاد مسیح شکل گرفته است. بوکس در قرن 18 میلادی دوباره در انگلستان رونق گرفت، اما قانون خاصی برای انجام مسابقات نداشت. در ورزش بوکس تا قرن 20 میلادی امکان استفاده از دستکش وجود نداشت، اما در همان اوایل قرن 18 قوانینی برای مسابقات بوکس وضع شد. اولین این قانون‌ها ابعاد زمین بازی و شکل آن را مشخص کرد. اولین رقابت‌های قهرمانی بوکس جهان در سال 1892 انجام شد. در دهه 1940 میلادی ورزش بوکس در شرق آسیا و در دهه 50 در آفریقا گسترش یافت. بوکس در اوایل دهه 1910 میلادی به المپیک راه یافت و مسابقات آن تا سال‌ها فقط در رده سنگین وزن انجام می‌شد. این ورزش در اوایل قرن 20 میلادی کم‌کم در جهان شناخته شد، اما همچنان رقابت رده‌های سنگین وزن از محبوبیت بیشتری برخوردار بود. در همین دوران بود که قانون‌هایی مثل قانون ناک اوت یا شمارش ده ثانیه‌ای بوکسورهای به زمین افتاده و چندین قانون دیگر به تصویب رسید و اجرایی شد. در وضع این قوانین لگد زدن، هل دادن، ضربه به سر و ضربه به بخش‌های پایین کمربند حریف، ممنوع اعلام شد. دستکش‌های این ورزش هر کدام حدود 227 گرم وزن دارند و بانداژ 2.5 متر طول و 4.5 سانتی‌متر عرض دارد. کفش هم در ورزش بوکس باید سبک و بدون پاشنه باشد. شلوارک کوتاه و رکابی باید غیرهمرنگ باشند و در صورت همرنگ بودن باید با کمربند جداشونده‌ی غیر همرنگ از یکدیگر متمایز شوند. استفاده از کلاه محافظ و دندان لاستیکی نیز در مسابقات جهانی بوکس الزامی است. این ورزش دارای ابعاد دیگری نیز هست و می‌توان گفت که یک تمرین کامل بدنی است و باعث ورزیده شدن اندام‌ها خواهد شد. بوکس در کارکرد مثبت و درست قلب مؤثر است و عضلات بدن را تقویت کرده، آن‌ها را مقاوم می‌کند و می‌تواند عاملی موثر در تخلیه استرس و نگرانی باشد.

آموزش بوکس به مبتدی‌ها

آموزش بوکس به مبتدی‌ها

تعداد ویدئوها: 39

در دوره ویدئویی «آموزش بوکس به مبتدی‌ها» با این هنر رزمی هیجان‌انگیز بیشتر آشنا خواهید شد. تاریخچه ورزش رزمی بوکس "History of boxing" به دوران باستان "Ancient" باز می‌گردد. مردمان آن زمان مقابل یکدیگر می‌ایستادن تا مبارزات خشن همراه با زورآزمایی را برای سرگرمی دیگران از ابتدای تمدن‌های انسانی برگزار کنند. یونانیان باستان معتقد بودند که یک نوع هنر مبارزه توسط خدایان کوه اولیمپوس "Gods on mount olympus" به وجود آمده است. آن‌ها این ورزش (مشابه با مسابقات بوکس) را به رسمیت شناخته و با یکدیگر به رقابت می‌پرداختند. این نوع مسابقات 688 سال قبل از میلاد مسیح، بخشی از بازی‌های المپیک بود. یکی از بهترین مربیان حال حاضر دنیای حرفه‌ای بوکس، آدام کلبرگ "Adam Colberg" نام دارد. وی 1 آگوست 1982 در هانتینگتون پنسیلوانیا به دنیا آمد. کولبرگ تجربه خود را با تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا به عنوان یک عنصر اصلی برای الهام، انگیزه و موفقیت شخصی خود در هنرهای رزمی می‌داند. آدام به عنوان مربی حرفه‌ای بوکس در باشگاه مشهور گلیسون "Gleason's Gym" در بروکلین نیویورک فعالیت دارد. وی تاکنون بازیکنان مشهور NFL، اعضای NBA، قهرمانان جهان WBA و بسیاری از استعدادهای حرفه‌ای بوکس، MMA و WWE را آموزش داده است. از طولانی‌ترین رقابت‌های طاقت‌فرسای ورزش رزمی بوکس در طول تاریخ، می‌توان به فینال مسابقات بوکس سبک وزن جهان که 6 آپریل 1983 در نیواورلان "New Orleans" آمریکا برگزار شد اشاره کرد. در این مسابقه، اندی بوون "Andy Bowen" و جک بروک "Jack Burke" در رینگ با هم رو به رو شدند. هر دوی آنان از تکنیک بالایی برخوردار بودند و توانایی غلبه بر یکدیگر را نداشتند. این رقابت در 110 راند و به مدت 7 ساعت طول کشید و در راند 111ام در حالی‌که هر دو بوکسور از شدت ضربات وارده بی‌جان در گوشه‌ای از رینگ افتاده بودند به تشخیص داور با نتیجه مساوی پایان یافت. در اواسط قرن هجدهم، جان جک برتون "John Jack Broughton" تعدادی از قوانین این ورزش را به عنوان پدر انگلیسی ورزش بوکس به دنیای هنرهای رزمی معرفی کرد. در سال 1890 و پس از اینکه مارکیز کوئینزبری (حمایت کننده و بنیان‌گذار قوانین بوکس مدرن) "John Douglas Marquess of Queensberry" استفاده از دستکش بوکس را همراه با قوانین جدید رسمی اعلام کرد، وضعیت این رشته رزمی به شکل کنونی (2017) درآمد. وی مدت هر راند "Round" (دور) بوکس را سه دقیقه و فواصل استراحت بین هر دوره را یک دقیقه اعلام کرد. از معروف‌ترین اسطوره‌های این ورزش رزمی می‌توان، محمد علی کلِی فقید "Cassius Marcellus Clay Jr" و مایک تایسون "Mike Tyson" را نام برد. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

آموزش بوکس با جو هیستون

آموزش بوکس با جو هیستون

تعداد ویدئوها: 13

در دوره ویدیویی «آموزش بوکس با جو هیستون» به معرفی این ورزش مهیج و برخی از نکات پایه آن خواهیم پرداخت. بوکس را می‌توان یک ورزش رزمی محبوب و پرطرفدار در سراسر دنیا دانست که تاریخچه پیدایش آن تقریبا به 688 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد؛ یعنی دقیقا همزمان با بیست و سومین دوره بازی‌های المپیک باستانی در یونان باستان. ورزشی که در آن زمان به دلیل جراحات سنگین و حتی کشته شدن یکی از طرفین مبارزه تا مدت‌ها به فراموشی سپرده شده بود، دوباره در اوایل قرن هجدهم میلادی بر سر زبان‌ها افتاد و ابتدا در انگلستان و سپس در آمریکا به صورت امروزی گسترش یافت. در این ورزش توان جسمانی بالا و سرعت اجرای تکنیک‌ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. یک بوکسور علاوه بر تقویت قوای جسمانی باید بر روی قدرت ذهن خود نیز کار کند تا بتواند با حفظ تمرکز و تسلط بیشتر بهترین عکس‌العمل ممکن را در مقابل ضربات حریف از خود نشان دهد. با وجود اینکه اغلب مردم بوکس را یک ورزش پرخطر می‌دانند اما در مقابل دوست‌داران آن به دلیل فواید متعدد و هیجان بالایش به این رشته روی می‌آورند. تمرینات آماده سازی ورزش بوکس باعث اکسیژن رسانی و خون رسانی بیشتر به قلب و مغز شده و به بهبود سلامت قلبی و عروقی ورزشکار کمک می‌کند. این تمرینات همچنین سبب تقویت و تحکیم مفاصل و استخوان‌های بدن می‌شوند و با افزایش چربی سوزی تناسب اندام را برای فرد به همراه می‌آورند. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای آموزش مبتدی بوکس جلب می‌کنیم.