دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش بولینگ

آموزش بولینگ

تعداد ویدئوها: 38

در دوره ویدیویی «آموزش بولینگ» با ما همراه باشید تا با این ورزش مهیج بیشتر آشنا شوید. بولینگ به عنوان یک ورزش و سرگرمی جذاب اگرچه یک ورزش مدرن به نظر می‌آید، اما تاریخچه آن به چیزی در حدود 3200 سال پیش از میلاد مسیح و به سرزمین مصر باستان باز می‌‌گردد. در آن زمان افراد یک سنگ گرد که نقش توپ را برایشان ایفا می‌کرد به سمت 9 سنگی که به شکل گنبد در کنار هم چیده شده بودند پرتاب می‌کردند. با گذشت زمان این ورزش دستخوش تغییر و تحولاتی شد و در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم با اصلاح برخی از قوانین به شکل امروزی و به صورت جدی‌تری دنبال گردید. در حال حاضر مسئولیت سازماندهی و نظارت بر این ورزش را فدراسیون جهانی بولینگ "World Bowling" برعهده دارد. در ایران نیز نخستین باشگاه بولینگ در سال 1335 راه‌اندازی شد و در سال 1355 نیز برای نخستین بار مسابقات جهانی بولینگ به میزبانی کشورمان برگزار گردید. از جمله وسایل مورد نیاز برای این ورزش مفرح می‌توان به کفش مخصوص، دستکش و مچ‌بند، جاانگشتی، نوار بولینگ، توپ و پین اشاره کرد. کفش‌های بولینگ برای تازه کارها و حرفه‌ای‌ها در سایز، اشکال و سبک‌های مختلف موجود است و انتخاب آن به عواملی همچون سطح بازیکن، هزینه، نوع روش بازی و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد. برخی از این کفش‌ها در قسمت کفی بیرونی خود شامل بخش‌های قابل تعویض هستند. کفش‌های با کفی‌های تخت و پاشنه کم به افراد تازه کار یا کودکان کمک می‌کند تا بدون از دست دادن تعادلشان به خط خطا سُر بخورند. قوانین بولینگ به این صورت است که مسابقات در 10 نوبت انجام می‌شود و به هر نوبت یک فریم می‌گویند. شرکت کنندگان در هر فریم اجازه انجام دو پرتاب برای زدن تمام اهداف (پین‌ها) را دارند. اگر در ضربه اول تمام 10 هدف زده شوند به آن حالت استریک می‌گویند و چنانچه در ضربه نخست برخی از پین‌ها زده شوند و باقی در ضربه دوم، به این حالت اسپیر گفته می‌شود. البته توجه داشته باشید در حالت اسپیر هدف‌های باقیمانده نزدیک به هم هستند، اگر هدف‌های باقیمانده از ضربه اول با فاصله از هم قرار گرفته باشند به این حالت اسپلیت می‌گویند که زدن چنین اهداف با فاصله‌ای با یک حرکت، کار راحتی نخواهد بود. همچنین بازیکنان باید توجه داشته باشند که حین پرتاب توپ پای آنها بر روی خط فورلاین قرار نگیرد زیرا در این صورت خطا برای آنها در نظر گرفته خواهد شد. سیستم امتیازدهی در این ورزش نیز به صورت خودکار و به کمک دوربین و نرم افزار مربوطه انجام می‌گیرد. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای آموزشی ورزش جذاب بولینگ جلب می‌کنیم.

برترین‌های بولینگ

برترین‌های بولینگ

تعداد ویدئوها: 14

در دوره ویدیویی «برترین‌های بولینگ» با ما همراه باشید. ورزش مفرح بولینگ که تاریخچه آن حدودا به 3200 سال پیش از میلاد و تمدن مصر باستان باز می‌گردد، هم اکنون در سراسر جهان طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. یک توپ، چند پین و یک سالن مخصوص بازی بولینگ نخستین چیزهایی هستند که با شنیدن نام این ورزش در ذهن ما شکل می‌گیرد. قهرمانان بسیاری در طول تاریخ ورزش بولینگ خوش درخشیده‌ و بسیاری از طرفداران این رشته را با پرتاب‌ها و ضربات استثنایی خود به وجد آورده‌اند که از این میان می‌توان به Pete Weber ،Andy Varipapa و Jason Belmonte اشاره کرد. جیسون بلمونته؛ بولینگ باز حرفه‌ای اهل استرالیا و دارنده 18 عنوان قهرمانی PBA در طول 9 تورنمنت، برای 4 بار عنوان بازیکن سال PBA را از آن خود کرده است. همچنین پیت وبر دیگر بولینگ باز مشهور آمریکایی به همراه Walter Ray Williams Jr در حال حاضر (2019) تنها بولینگ بازان تاریخ این رشته هستند که توانسته‌اند به مجموع 100 عنوان PBA دست یابند. از پیشکسوتان فقید و نامدار بولینگِ ایران نیز می‌توان به کامبیز کیانی اشاره کرد که در مسابقات جهانی بولینگ سال 1972 توانست عنوان سومی جهان را از آن خود کند. در ادامه امیدواریم از تماشای ویدیوهای این دوره نهایت لذت را ببرید.

مسابقات بولینگ

مسابقات بولینگ

تعداد ویدئوها: 12

در دوره ویدیویی «مسابقات بولینگ» با ما به تماشای صحنه‌هایی از رقابت‌های این ورزش مهیج بنشینید. مسابقات بولینگ با توجه به علاقه‌مندان فراوانی که این ورزش در سراسر جهان دارد هر ساله در قالب رقابت‌های متنوعی برگزار می‌گردد. PBA، انجمن بولینگ‌بازان حرفه‌ای در ایالات متحده آمریکا برای ورزش حرفه‌ای Ten-Pin Bowling در سال 1958 به وجود آمد. این انجمن شامل بیش از سه هزار عضو به نمایندگی از چیزی در حدود 30 کشور است که در مسابقات هر ساله این انجمن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این مسابقات شامل PBA Tour ،PBA-World Bowling International Tour ،PBA50 Tour و ... می‌شوند. از سوی دیگر انجمن بولینگ ایالات متحده "USBC"، یک سازمان ورزشی است که به صورت اختصاصی برای Ten-Pin Bowling در سال 2005 در ایالات متحده آمریکا شکل گرفت. قوانین این انجمن به صورت ترکیبی از قوانین و استانداردهای انجمن‌های Woman's International bowling Congress ،Young American Bowling Alliance و USA Bowling می‌باشد. در بخش‌هایی از ویدیوهای این دوره شما عزیزان شاهد مسابقات USBC Master سال 2015 خواهید بود. در این رقابت مهیج پیت وبر، بولینگ‌باز حرفه‌ای اهل آمریکا پس از غلبه بر Martin Larsen و Mike DeVaney، در مسابقه سوم و در رقابت با جیسون بلمونته متحمل شکست شد. بلمونته نیز در آخرین مسابقه از مرحله فینال USBC 2015 با غلبه بر A.J. Johnson توانست عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود نماید. در ادامه توجه شما عزیزان را به تماشای این مسابقات دیدنی جلب می‌کنیم.