دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش اسکیت بورد

آموزش اسکیت بورد

تعداد ویدئوها: 35

در این دوره با موضوع «آموزش اسیکت برد» همراه شما خواهیم بود. ایده شکل‌گیری اسکیت‌بردینگ "Skateboarding"، برای نخستین بار توسط موج سواران ایالت کالیفرنیا و هاوایی آمریکا در دهه 1950 مطرح شد و به تدریج در سراسر جهان گسترش یافت. این ورزش مفرح را می‌توان ترکیبی از هیجان، سرعت و حرکات نمایشی دانست. در سال 1959 اولین اسکیت‌بردها توسط کمپانی رولر دِربی "Roller Derby" به بازار عرضه گردید و پس از آن در دهه 1960، کارخانه‌های متعددی به تولید انبوه آن پرداختند. در ابتدا بردهای اسکیت به شکل تخته‌های موج سواری ساخته شدند و از استحکام کمتری برخوردار بودند. با ابداع تکنیک‌های مختلف اسکیت‌برد در دهه 1970، افراد زیادی از این ورزش استقبال کردند و نخستین اسکیت‌برد سواران حرفه‌ای نیز در این دوره پدید آمدند. با جایگزینی چرخ‌های بلبرینگ‌دار، طرح آن به شکل امروزی توسعه یافت که نقطه عطفی برای اجرای حرکات نمایشی به حساب می‌آمد. در حال حاضر (2017)، اجزای مختلف اسکیت‌برد از تخته "Deck"، نوار برچسب "Grip tape"، تراک "Truck"، چرخ‌ها "Wheels" و... تشکیل می‌گردد. برای شروع ورزش اسکیت‌برد، ابتدا باید اصول اولیه آن را فرا گیرید و از تجهیزات ایمنی استفاده کنید. تهیه کلاه ایمنی باکیفیت، لباس و کفش مناسب، آرنج‌بند و زانوبند می‌تواند بدن شما را در برابر بروز آسیب‌های احتمالی مقاوم سازد. همچنین سطح‌های شیب‌دار کم ارتفاع و جدول‌های کنار خیابان، مکان مناسبی برای تمرین افراد تازه‌کار به حساب می‌آید. از جمله تکنیک‌های رایج این ورزش می‌توان به Ollie 180 درجه، Varial Heelflip ،Nose Grind ،Kickflip و... اشاره کرد. سازمان بین‌المللی (IASC) و سازمان جهانی اسکیت‌برد سواری (World Cup Skateboarding) که مسئولیت برگزاری مسابقات جهانی این ورزش را بر عهده دارد، از نهادهای توسعه دهنده رشته مهیج اسکیت‌برد به شمار می‌روند. یکی از مشهورترین اسکیت‌بردسواران حرفه‌ای دنیا، دنیل وِی "Daniel Way" نام دارد. وی 15 آوریل 1974 در پورتلند اورگن "Portland, Oregon" آمریکا به دنیا آمد. از مهم‌ترین افتخارات این ورزشکار ارزنده می‌توان به کسب مدال طلای مسابقات X Games 1995 (High Air)، سه قهرمانی متوالی X Games لس آنجلس و... نام برد. از شما علاقه‌مندان به ورزش اسکیت‌برد دعوت می‌کنیم در تماشای ویدئوهای این دوره با ما همراه باشید.

ترفندهای اسکیت بورد

ترفندهای اسکیت بورد

تعداد ویدئوها: 37

در دوره ویدئوی «ترفندهای اسکیت‌برد» با ما همراه باشید. ورزش هیجان‌انگیز اسکیت‌برد (Skateboarding)، ترکیبی از حرکت نمایشی جذاب و خیره کننده به حساب می‌آید که برای نخستین بار در سال 1950 پدید آمد. در آن زمان موج سواران کالیفرنیایی، رویای انجام حرکات موج سواری بر روی آسفالت خیابان‌ها را در ذهن می‌پروراندند. طرح اولیه اسکیت‌بردها در سال 1959 توسط کمپانی رولر دربی "Roller Derby" به بازار عرضه گردید و پس از استقبال فراوان به تدریج در سراسر جهان گسترش یافت. این ورزش مفرح که توسط سازمان جهانی اسکیت‌برد سواری "World Cup Skateboarding" به منظور مدیریت و برگزاری مسابقات بین‌المللی اداره می‌گردد، بهانه‌ای مناسب برای ورزش روزانه، سالم نگه داشتن بدن و تخلیه انرژهای منفی به شمار می‌رود. در این ورزش قادر خواهید بود با استفاده از یک تخته اسکیت که از جنس چوب و چهار چرخ متصل شده به زیر‌ آن تشکیل شده، احساس پرواز و حس شور و شوق برای زندگی بهتر را به خوبی تجربه کنید. برای شروع کار در ورزش مهیج اسکیت‌برد لازم است از وسایلی مانند آرنج بند، زانو بند، محافظ مچ و کلاه ایمنی مناسب و استاندارد استفاده کنید. قبل از شروع برد سواری از وضعیت سالم بودن چرخ‌ها و سفت بودن پیچ‌ها اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که با همه چیز راحت هستید و هیچ برآمدگی روی سطح برد وجود ندارد. یکی از بهترین و مشهورترین اسکیت‌برد سواران پیشین دنیا آنتونی فرانک هاوک "Tony Hawk" (نام مستعار The Birdman) نام دارد. وی 12 می 1968 در کارلس‌بد، واقع در ایالت کالیفرنیا "Carlsbad California" به دنیا آمد. تونی به طور گسترده‌، از پیشگامان اسکیت‌برد "Skateboard" مدرن به شمار می‌رود. هاوک در طول دوران حرفه‌ای اش در فیلم‌ها، رسانه‌ها و سری بازی‌های ویدئویی خود حضور داشته و افتخارات ارزشمند زیادی را کسب کرده است. از جمله برخی از این افتخارات می‌توان به کسب مدال طلای مسابقات جهانی تیتوس "Titus" مونستر آلمان در سال 1991، طلای رقابت‌های حرفه‌ای X Games سن‌دیگو "San Diego" در سال 1997، طلای مسابقات X Games فیلادلفیا در سال 2002 و... اشاره کرد. در سال 2016 اعلام شد که اسکیت‌برد در بازی‌های المپیک 2020 ژاپن، نمایندگانی خواهد داشت. تماشای ویدئوهای آموزشی این دوره را از دست ندهید.

فوت و فن‌های اسکیت برد

فوت و فن‌های اسکیت برد

تعداد ویدئوها: 11

در دوره ویدیویی «فوت و فن‌های اسکیت برد» به آموزش نکاتی چند از این ورزش هیجان‌انگیز خواهیم پرداخت. اسکیت بردینگ ورزشی مفرح، جذاب و در عین حال مخاطره‌آمیز است که از تاریخچه‌ای طول و دراز برخوردار نبوده و اینگونه به نظر می‌رسد که آغازگر آن موج‌سواران کالیفرنیایی در دهه 50 میلادی بوده‌اند که با ایجاد تصور انجام حرکاتی مشابه موج‌سواری آن هم سوار بر یک تخته در خیابان‌ها آغاز گشت. شاید می‌بایست تنها یک عاشق اسکیت بردینگ باشید تا بتوانید به خوبی درک کنید که سواری بر تخته‌ای کوچک، آزاد و رها و بدون هیچ دست‌آویزی تا چه میزان می‌تواند شما را از قید تعلقات دور ساخته و عبور از موانع را در قالب یک تفریح پرشور شیرین سازد. در حال حاضر (2019) رشته ورزشی اسکیت بردینگ پس از پشت سر نهادن فراز و نشیب‌های فراوانی که در بیش از نیم قرن تجربه کرده، به جایگاه مشخص و قابل قبولی در سطح جهانی رسیده است. قالب کلی این ورزش محبوب در حرکات متنوعی تعریف می‌شود که از مبتدی تا حرفه‌ای را در بر می‌گیرد که از جمله تکنیک‌های پایه آن می‌توان به Heelflip ،Kickflip، Pushing و Ollie اشاره کرد. حرکت Ollie که تاکنون بهترین حرکت در اسکیت برد محسوب می‌شود، در سال 1978 توسط فردی به نام Alan Gelfand ایجاد گردید. همچنین از جمله بزرگ‌ترین مسابقات ورزش اسکیت برد نیز می‌توان به Street League Skateboarding اشاره کرد که به صورت لیگ برگزار می‌گردد. اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه اسکیت برد در ایران داشته باشیم، می‌توانیم آغاز آن را در دهه 1380 بدانیم که گروه مستقل Tsixty نیز در زمینه فروش قطعات اسکیت بردینگ در تهران با برپایی فروشگاه و همینطور وبگاهی با همین نام حامی تعدادی از اسکیت‌بازان ایرانی است. در دوره پیش‌روی سعی داریم نکات مختلفی در زمینه آموزش اسکیت برد و موارد ایمنی مربوط به آن را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

آموزش اسکیت ریلی

آموزش اسکیت ریلی

تعداد ویدئوها: 21

در دوره ویدیویی «آموزش اسکیت ریلی» با ما همراه باشید. با شنیدن نام اسکیت و یا اسکی، ناخوداگاه طیف گسترده‌ای از انواع ورزش‌های اسکی روی آب، اسکی روی یخ، اسکیت بوردینگ، اسکیت رولر، اسکیت ریلی و ... به ذهن خطور می‌کند؛ اما ما در اینجا قصد داریم به طور ویژه در رابطه با ورزش اسکیت ریلی برای شما عزیزان صحبت نماییم. اسکیت ریلی که نام اصلی آن اسکیت اینلاین ""In-Line Skate"" می‌باشد مخترعین مختلفی (در اشکال مختلف) در سراسر جهان داشته که در این بین از جان جوزف مرلین به عنوان پدر اسکیت اینلاین نام برده می‌شود و همینطور نخستین اختراع موفق اسکیت اینلاین را به لوییس لاگرانژ ""Louis Legrange"" فرانسوی در سال 1849 نسبت می‌دهند. ممکن است این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چه تفاوتی میان اسکیت رولر و اسکیت ریلی وجود دارد؟ با گشت و گذاری در دنیای هنر اسکیت سواری با دو عبارت اسکیت رولی و اسکیت ریلی برخورد می‌کنیم و همینطور با حضور در محیط‌هایی که برای اسکیت بازان در سطح شهرها ساخته شده است متوجه برخی تفاوت‌ها در کفش‌های آنها می‌شویم. برخی از اسکیت‌بازان کفش‌هایی به پا دارند که چهارچرخ به کار رفته در آنها به صورت چرخ‌های اتومبیل دو تا در جلو و دو تا در عقب قرار گرفته‌اند که به آنها اسکیت رولر می‌گویند؛ اما در مقابل برخی دیگر از این کفش‌ها دارای چهار چرخ در یک خط هستند که در اصطلاح آنها را اسکیت ریلی (اینلاین) می‌نامند. ورزش اسکیت اینلاین انواع مختلفی دارد که از این میان می‎توان به اسکیت سرعت اینلاین، اسکیت اینلاین اگرسیو، رول اسکیت هنری، اسکیت آزاد اسلالوم و اسکیت اینلاین نمایشی اشاره کرد. همچنین از انواع حرکات اسکیت اینلاین می‌توان از حرکت هف کب، الی اوپ، گرایند، سول گرایند، سِس اسلاید و فست اسلاید نام برد. از میان برندهای معروف کفش‌های اسکیت نیز می‌توان به Rollerblade (رولربلید)، K2 و Powerslide اشاره کرد. در ادامه امیدواریم از تماشای ویدیوهای این دوره آموزشی نهایت استفاده را ببرید.