دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش اسکی

آموزش اسکی

تعداد ویدئوها: 30

در دوره ویدیویی «آموزش اسکی» قصد داریم شما را با این ورزش زمستانی مفرح آشنا نماییم. ورزش اسکی "Skiing" تاریخچه‌ای 5 هزار ساله دارد و شکل تکامل یافته آن به کشور اسکاندیناوی باز می‌گردد. برخی تفاسیر از نقاشی‌های باستانی نیز از تاریخچه 10 هزار ساله این ورزش در کشور چین حکایت می‌کند. مسابقات اسکی زیر نظر فدراسیون بین المللی اسکی "FIS" که در سال 1924 تاسیس شد برگزار می‌گردد. از جمله رقابت‌های اسکی روی برف می‌توان به Cross-Country Skiing ،Ski jumping ،Freestyle skiing و ... اشاره کرد. ورزش زمستانی اسکی در انواع مختلفی از جمله اسکی آلپاین "Alpine skiing"، نوردیک "Nordic skiing"، تلمارک "Telemark skiing" و ... دسته بندی می‌گردد. تفاوت انواع مختلف این رشته ورزشی به ثابت یا آزاد بودن پاشنه و پنجه پای اسکی باز "Skiers" روی چوب اسکی "Skis" بستگی دارد. به عنوان مثال در اسکی آلپاین پاشنه اسکی باز روی چوب ثابت می‌ماند و در اسکی نوردیک پا از قسمت جلویی روی چوب به شکل ثابت قرار می‌گیرد. مسابقات جهانی ورزش اسکی آلپاین از 5 رویداد Slalom ،Giant Slalom ،Super-G ،Downhill و Combined تشکیل شده است. به 30 اسکی باز برتر در هر مسابقه امتیازات مشخصی به ترتیب از عدد 100 تا 1 می‌دهند. در پایان فصل که تقریبا از ماه نوامبر آغاز و در ماه مارس پایان می‌یابد، اسکی بازی که بیشترین امتیاز را در مجموع کسب کند عنوان قهرمانی مسابقات جهانی اسکی آلپاین را از آن خود خواهد کرد. از جمله قهرمانان جوان اسکی آلپاین می‌توان از مارسل هیرشر "Marcel Hirscher" از کشور آسترالیا نام برد. وی 2 مارس 1989 در زالتسبورگ اتریش "Salzburg, Austria" به دنیا آمد و توانست اولین عنوان قهرمانی خود را در سال 2007 کسب کند. از جمله افتخارات مارسل هیرشه می‌توان به حفظ عنوان قهرمانی جهان به مدت 6 سال متوالی از سال 2012 تا 2017 اشاره کرد. وی 9 مدال مسابقات جهانی اسکی آلپاین (6 مدال طلا) و یک مدال نقره مسابقات المپیک زمستانی 2014 سوچی را در کارنامه افتخارات خود به همراه دارد. امیدواریم تماشای ویدئوهای این دوره برای شما علاقه‌مندان به ورزش اسکی مفید واقع گردد.

برترین‌های اسکی

برترین‌های اسکی

تعداد ویدئوها: 10

واژه «اسکی» از کلمه ایسلندی scidth به معنی «کفش برف» ریشه گرفته است. اگر شما هم فکر می‌کنید اسکی ورزش جدیدی است، باید بگوییم بعضی از تاریخ نویسان معتقدند که مبدأ پیدایش اسکی به عهد حجر باز می‌گردد و حتی آثاری بازمانده از آن زمان وجود دارد که بشر را در حال اسکی کردن نشان می‌دهند. تماشای این ورزش هیجان زیادی را به همراه خواهد داشت، پس اگر به دنبال اوقاتی پر هیجان می‌گردید در این دوره با ما همراه شوید تا بهترین صحنه‌های اسکی را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسابقات جهانی پرش با اسکی 2017-روز اول

مسابقات جهانی پرش با اسکی 2017-روز اول

تعداد ویدئوها: 11

در دوره ویدیویی «مسابقات جهانی پرش با اسکی ۲۰۱۷- روز اول» با ما همراه باشید. مسابقات جهانی پرش با اسکی ""FIS Ski Jumping World Cup"" هر ساله به صورت فصلی در قالب چندین رویداد از جمله Ski Flying و Four Hills Tournoment در زمان تقریبی مابین ماه‌های نوامبر تا مارس برگزار می‌گردد. فدراسیون بین المللی اسکی ""FIS"" به صورت رسمی مسؤولیت برگزاری این مسابقات را بر عهده دارد. فصل 2017-2016 این رقابت‌ها که با عنوان سی و هشتمین دوره از مسابقات جهانی پرش با اسکی شناخته می‌شود، در تاریخ 26 نوامبر سال 2016 در شهر کوساموِ فنلاند آغاز گشت و در 26 مارس سال 2017 در شهر Planica از کشور اسلوونی پایان یافت. ناگفته نماند که رقابت‌های Raw Air برای نخستین بار در این فصل و در تاریخ دهم تا نوزدهم ماه مارس سال 2017 در نروژ برگزار گردید. از میان چند رویداد مختلف این مسابقات، شاخه Ski Flying و در دسته انفرادی شرکت کنندگان طی شش روز به رقابت با یکدیگر پرداختند. در تاریخ سوم فوریه 2017 که نخستین روز برگزاری این مسابقات به شمار می‌رفت، در مرحله انتخابی پنجاه اسکی باز مرد به رقابت با یکدیگر پرداختند که از این میان چهل نفر به مرحله بعد راه یافتند. در میان اسکی بازان صعود کننده از این مرحله نام ستارگانی همچون اشتفان کرافت، آندرس ولینگر، گرگور شلیرنزاور و برادران پروس به چشم می‌خورد. در ادامه امیدواریم از تماشای ویدیوهای این دوره نهایت لذت را ببرید.

مسابقات جهانی پرش با اسکی 2017-روز دوم

مسابقات جهانی پرش با اسکی 2017-روز دوم

تعداد ویدئوها: 21

در دوره ویدیویی «مسابقات جهانی پرش با اسکی ۲۰۱۷- روز دوم» شما را به تماشای صحنه‌های جذابی از این رقابت‌ها دعوت می‌کنیم. ورزش پرطرفدار اسکی، شامل چندین رشته ورزشی است که در همگی آنها ورزشکاران از چوب‌های مخصوصی جهت سُر خوردن بر روی سطوح مختلف همچون برف، آب، چمن و ماسه استفاده می‌کنند. در این میان می‌توان از اسکی آلپاین و نوردیک به عنوان معروف‌ترین شاخه‌های ورزش اسکی روی برف نام برد که تفاوت اصلی آنها در نحوه قرار گرفتن پای اسکی باز بر روی چوب اسکی است. در اسکی آلپاین پای شخص به طور کامل بر روی چوب اسکی ثابت و اما در اسکی نوردیک تنها از جلو به چوب اسکی محکم می‌شود. فصل 2017-2016 از مسابقات جهانی پرش با اسکی به میزبانی یازده کشور از جمله آلمان، اسلوونی، لهستان، نروژ و روسیه در تاریخ 26 نوامبر سال 2016 آغاز گشت. در دومین روز از این رقابت‌ها که به میزبانی شهر اوبرشتدورف واقع در ایالت بایرن آلمان برگزار گردید، به ترتیب اشتفان کرافت از اتریش، آندرس ولینگر از آلمان و کامیل استوخ از لهستان به مقام اول تا سوم دست یافتند. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره جذاب جلب می‌کنیم.

مسابقات جهانی پرش با اسکی 2017-روز سوم

مسابقات جهانی پرش با اسکی 2017-روز سوم

تعداد ویدئوها: 20

در دوره ویدیویی «مسابقات جهانی پرش با اسکی ۲۰۱۷- روز سوم» با ما همراه باشید. در سومین روز از برگزاری مسابقات جهانی پرش با اسکی، فصل 2017-2016 که به میزبانی شهر اوبرشتدورف از ایالت بایرن آلمان برگزار گردید، اسکی بازانی از سراسر جهان به رقابت با یکدیگر پرداختند. ناگفته نماند که در این روز روبرت لواندوفسکی، کاپیتان تیم ملی فوتبال لهستان و مهاجم بایرن مونیخ نیز در محل برگزاری این مسابقات حضور یافت و از نزدیک به تماشای پرش اسکی بازان هم‌میهن خود همچون Kamil Stoch ،Stefan Hula ،Dawid Kubacki و Piotr Zyla نشست. در این روز پس از برگزاری راند نخست به دلیل شرایط نامساعد و متغیر جوی راند دوم برگزار نشد و نتایج راند اول به عنوان نتایج رسمی و پایانی تأیید گردید. در نتیجه Stefan Kraft اتریشی، Andreas Wellinger آلمانی و Jurij Tepes اسلوونیایی به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند. در ادامه از شما علاقه‌مندان به ورزش اسکی دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای جذاب این دوره از رقابت‌ها بنشینید.